Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment

czwartek,

06 września 2018

10:05

Tancerz, hip-hopowiec, muzyk, crossfitowiec i mistrz świata. Poznaj ambasadorów akcji "Pomorze Biega i Pomaga"

Znani i lubiani. To oni - mimo kariery i wielu obowiązków - znajdują chwilę, żeby się zatrzymać. Wiedzą, że nie każdy w życiu miał szczęście, ale ci, którzy mieli go troszkę więcej, powinni wspierać innych. Nasi ambasadorzy przekonują, że warto.

W 2013 roku Radio Gdańsk wystartowało z akcją "Pomorze Biega i Pomaga". Cel, jaki sobie postawiliśmy, to promocja biegania i aktywnego wypoczynku. Postanowiliśmy, że w kolejnej edycji – czyli od 2014 roku - będziemy nie tylko biegać, ale także pomagać. Od czterech lat wspieramy potrzebujące dzieci. Dzięki zaangażowaniu naszych Słuchaczy i Przyjaciół, uzbieraliśmy już 200 252,88 tys. zł I nie mówimy "Stop"!

 


W tym roku do naszej akcji włączają się ludzie, których na pewno wielu z Was zna.


glebaMaciej "Gleba" Florek

Zwycięzca 1. edycji You Can Dance – Po prostu tańcz. Tancerz, Choreograf Ambasador akcji "Młodość bez   procentów".

"Biegam dla przyjemności, nie dla wyników. Chciałem zmagać się z własną psychiką i docierać do momentu, w którym jest trudno. Potem przekładałem to na życie. Przez bieganie można również pomagać. Jeśli komuś brakuje motywacji, ta może być najlepsza. Kiedy brakuje nam sił, wystarczy pomyśleć, że robimy to dla kogoś, a wszystko staje się prostsze".

Maciej Gleba Florek

szymanski copy
Przemek Szymański, czyli Obywatel MC. Jeden z prekursorów trójmiejskiego hip hopu. Zwycięzca pucharu Polski w zawodach motocross i cross country w klasyfikacji generalnej. W 2011 roku stanął na podium mistrzostw Polski. Jeden z pomysłodawców WrzeszczPointz, niezwykłego miejsca na mapie Gdańska.

"Możecie być częścią tej siły, dać tę energię. Nie ma co się poddawać. Dla każdego, ktoś, coś, wszechświat przygotował jakąś rolę w życiu. Każdy z nas niezależnie od tego, w jakim miejscu się znalazł, jest w stanie dać coś światu. Dzięki temu, że pomożemy, nigdy nie wiemy w jaki sposób ci, którym pomogliśmy, wykorzystają siłę, którą im daliśmy i w jaki sposób się nam odwdzięczą".

Przemek Kear Szymański


KombiiWojtek Horny. Pianista, kompozytor, aranżer, producent. Od 25 lat na scenie. Członek zespołu Skywalker, O.N.A i zespołu Patrycja Markowska. Od 2013 roku na stałe związany z grupą KOMBII.

"Bieganie jest popularne i dzięki temu możemy to wykorzystać. Biegając możemy pomóc. Ja teraz mam tę szansę i jestem dumny. Czemu warto pomagać? Dla własnej satysfakcji. Żeby czuć się potrzebnym, nie tylko dla siebie. Robić to bezinteresownie. Żeby rano wstać i wiedzieć, że coś zrobiłeś dobrego dla świata. Nie sztuką się tylko wzbogacać i garnąć wszystko do siebie. Nie każdy jest w życiu szczęściarzem. Trzeba pomagać. My, artyści, powinniśmy".

Wojciech Horny

poplawski1Kuba Popławski.
Pomysłodawca akcji społecznej "BreastFit.Kobiecy Biust: Męska Sprawa." Trener. Crossfitowiec.

"Nasze położenie w Trójmieście daje cały wachlarz możliwości. Aż się prosi aby być osobą aktywną. Z jednej strony mamy piękne morze, z drugiej strony parki krajobrazowe. Kiedy jesteśmy zdrowi i mamy możliwości to ogromnym marnotrawstwem energii jest kiedy trenujemy tylko dla siebie. Prostym gestem można zdziałać wiele. Wystarczy odpowiednia ilość osób i drobny gest każdej z nich. W konsekwencji możemy komuś pomóc i dać szansę na spełnienie marzeń."

Kuba Popławski

biegaipomaga
Robert Karaś
– mistrz I rekordzista świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 roku, mistrz Polski na dystansie Ironmana w 2014. Dokonał czegoś niesamowitego. W niespełna 31 h pokonał wpław 11,4 km, 540 km przejechał na rowerze, a 126,6 km przebiegł. Tym wynikiem Robert Karaś ustanowił nowy rekord świata w potrójnym Ironmanie.
Natalia Wodyńska – Stosik.

TrimamaheaNatalia Wodyńska – Stosik.

Pozytywna i pełna energii TriMama, co niedzielę Budzi Gdańsk swoimi treningami. Autorka bloga trimama.pl. TRI : T jak treningi, R jak rodzina, I jak inspiracje. Jej motto to: Nie pozwól, żeby strach Cię zatrzymał.


"Jestem zaszczycona, że dołączyłam do tej akcji. Zawsze powtarzam: jeśli ja mogłam to każdy może. Ja wygrałam z guzem mózgu. Meta mojego pierwszego triathlonu po operacji była początkiem czegoś nowego. Początkiem tego, żeby do aktywności codziennej namawiać innych. Pokazywać, że od razu życie jest radośniejsze i weselsze. Wstajemy w niedzielne poranki z dużą energią i chcemy się tą energią dzielić. Jeżeli można pomóc to my to zrobimy !

Budzimy Gdańsk. Biegamy, maszerujemy, motywujemy się wzajemnie. Podnosimy się z kanapy, chcemy zarażać aktywnością, chcemy być dobrym wzorcem dla naszych dzieci. Nasze poranki są motywujące i magiczne. Spotykamy się co niedzielę o 9:00 na rogu ul. Wróbla i Kurzej. Zapraszamy- w każdej chwili każdy może do nas dołączyć."

Już niedługo poznacie kolejnych ambasadorów naszej akcji. Więcej znajdziecie na:

http://www.pomorzebiegaipomaga.pl
https://pl-pl.facebook.com/PomorzeBiega
https://www.instagram.com/pomorzebiegaipomaga/

Słuchajcie audycji "Pomorze Biega i Pomaga" w Radiu Gdańsk w każdą środę o 13:00.

Organizator akcji "Pomorze Biega i Pomaga": Radio Gdańsk
Partnerzy główni: GIWK Woda dla pokoleń, PGE Energia Ciepła SA
Sponsorzy: Newline, Rehasport Clinic
Fundacja: Siepomaga

Katarzyna Hirsz/Jacek Klejment