Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

wtorek,

04 września 2018

14:45

Znamy kolejnych kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Gdańska. Ewa Lieder: "To mocna ekipa"

Koalicja Obywatelska odsłania "karty" i prezentuje kolejnych kandydatów do Rady Miasta Gdańska - tym razem z okręgu wyborczego nr 2. Na liście znalazły się znane nazwiska, ale i nowe osoby reprezentujące śródmieście i południowe dzielnice.

- To zróżnicowana grupa, ale i mocna ekipa, która ma szansę zwyciężyć, i zrobić bardzo dobre rzeczy dla tej okolicy i dzielnic. Dla mnie osobiście ważne jest, i wiem, że ci ludzie są tego gwarantem, bycie bliżej mieszkańców tych dzielnic, które są w jakiś sposób odsunięte. Chodzi między innymi o Biskupią Górkę, która powinna być perłą Gdańska oraz dzielnice południowe, gdzie mieszka dużo młodych ludzi, którzy wciąż mają kłopoty z transportem – mówiła Ewa Lieder z Nowoczesnej.

KLUCZEM MAŁE ZADANIA

Jarosław Wałęsa, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska, podkreślał dużą rolę małych zadań, które mają poprawić jakość życia mieszkańców.

- Nasza kampania, to jest zbiór tych drobnych spraw. Z tą ekipą, z tego okręgu wierzę, że mamy bardzo dobrą ofertę, która przekona mieszkańców – powiedział podczas konferencji prasowej.

Kandydaci chcą dopilnować i zająć się m.in. poprawą komunikacji miejskiej, sprawną polityką senioralną, lepszym dostępem do obiektów sportowych oraz budową nowego basenu na południu Gdańska. Ponadto, w planach jest dalsza rewitalizacja dzielnic, budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Piekarniczej i zwrócenie większej uwagi na problemy społeczne.

10 KANDYDATÓW

Listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej z okręgu nr 2 w Gdańsku otwiera przewodniczący rady miasta Bogdan Oleszek. Wśród doświadczonych samorządowców znaleźli się też Marek Bumblis i Adam Nieroda. Jest również Mateusz Skarbek, radny od ubiegłego roku i nowe osoby, jak Kamila Błaszczyk, Krzysztof Wilczyński, Stanisława Borowska-Gala, Dorota Topolewska, Jan Muński i Maria Szczepańska. Kandydaci z okręgu nr 2 reprezentują Śródmieście, Chełm i Ujeścisko-Łostowice.


Aleksandra Nietopiel/mkul