Wiadomości
Fot. Facebook/Paweł Adamowicz

wtorek,

04 września 2018

08:03

"Jedno z najpiękniejszych polskich miast". Gdańsk liderem w rankingu atrakcyjnych turystycznie miast Europy

Gdańsk na pierwszym miejscu w rankingu coraz bardziej atrakcyjnych turystycznie europejskich miast. Zestawienie przygotował portal TripAdvisor, jeden z najpopularniejszych na świecie portali poświęconych podróżom i turystyce.
"Top Destinations on the Rise" to ranking, w którym najważniejsze są rekomendacje użytkowników portalu, czyli turystów. - Gdańsk okazał się najbardziej "gorącym towarem" na mapie poszukiwanych celów podróży tegorocznych wakacji - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Gdańsk jest tam opisany jako "jedno z najpiękniejszych polskich miast". Portal podaje, że miasto odegrało znaczącą rolę w historii, szczególnie XX wieku, ponieważ to w Gdańsku rozpoczęła się II wojna światowa, a w roku 1980 rozpoczął się tu ruch Solidarności, który zapoczątkował zmiany w Europie Wschodniej zdominowanej wówczas przez komunistów.

358 OBIEKTÓW

Jako najciekawsze miejsca wymienia się Stare Miasto, zrekonstruowane po II wojnie światowej, XIV-wieczny ratusz miejski, Bazylikę Mariacką, ulicę Długą, Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej. Portal łącznie podaje 358 obiektów (muzeów, sklepów, zabytków, restauracji), które mogą być interesujące dla turystów.

mro