Wiadomości
Fot. pixnio.com, mf.gov.pl

piątek,

10 sierpnia 2018

12:30

Dostałeś mail ze skarbówki? Uważaj, to może być oszustwo [OSTRZEGAMY]

Ministerstwo Finansów ostrzega przez fałszywymi mailami, które mają pochodzić od Izby Administracji Skarbowej. Wiadomość informuje o kontroli w sprawie zeznania podatkowego za 2017 rok, którą ma przeprowadzić Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie. Sęk w tym, że taka instytucja nie istnieje.
Internauci dostają ostatnio maila przypominającego oficjalne pismo z urzędu skarbowego. Ministerstwo finansów wydało w tej sprawie specjalny komunikat. Urzędnicy przekonują: to próba oszustwa.


- Nie należy otwierać wiadomości ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność! - informuje resort finansów.

Poniżej przykład treści fałszywego e-maila (pisownia oryginalna):

Temat: KOREKTA ZEZNANIA PODATKOWEGO 2017

Dnia 03.07.2018 roku zostala przeprowadzona kontrola poprzez Glówny Urzad Kontroli Skarbowej w Warszawie w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.. Inspektor ds. Rozliczen informuje o wystapieniu pewnych braków formalnych w dokumentacji przedstawionej przez Panstwa.

W zwiaku z powyzym prosimy o wypelnienie zalaczonych formularzy w celu przedlozenia w terminie 7 dni od dnia powyzszego zawiadomienia do wlasciwego Urzedu Skarbowego. Formularze w zalaczniku sa równiez dostepne w wersji online klikajajac w ponizszy odnosnik:

ZLOZ

WNIOSEK

mich