Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

piątek,

10 sierpnia 2018

10:07

W końcu będzie remont drogi z Ustki do Darłowa. Ale koszt prac wzrósł o prawie 40 mln złotych

Do trzech razy sztuka. Dopiero trzeci przetarg wyłonił wykonawcę modernizacji drogi wojewódzkiej 203 od Ustki do zachodniej granicy województwa pomorskiego. Niestety w tym czasie koszt prac wzrósł z niespełna 50 do ponad 87 mln złotych.

- Taką mamy dziś rzeczywistość na rynku wykonawców. Ceny na inwestycjach nie tylko w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, ale również w innych województwach rosną. Są kłopoty ze znalezieniem wykonawców. My mamy już podpisaną umowę z firmą, która zrealizuje inwestycję na drodze 203 za kwotę 87 399 555, 58 zł, mamy już wycięte drzewa i ZRID, czyli pozwolenie na budowę  -mówi Grzegorz Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

DUŻA INWESTYCJA

Podpisano już umowę z wykonawcą. To firma Polbud - Pomorze. Prace mają rozpocząć się za dwa tygodnie. Zmodernizowany zostanie 12-kilometrowy odcinek drogi z Ustki w kierunku Darłowa. Powstanie obwodnica miejscowości Zaleskie, droga zostanie poszerzona, drogowcy zbudują chodniki, ścieżki rowerowe, azyle dla pieszych i zatoczki autobusowe. Inwestycja ma być gotowa w lutym roku 2020.

Przemysław Woś/mich