Wiadomości
Fot. Facebook/Marcin Strzelczyk

czwartek,

09 sierpnia 2018

18:43

"Polanka Redłowska nie dla dewelopera". Kandydat SLD na prezydenta Gdyni Marcin Strzelczyk chce odbudowy basenu

- Dla prezydenta Wojciecha Szczurka najważniejszy powinien być interes mieszkańców, a nie deweloperów - stwierdził na konferencji prasowej Marcin Strzelczyk. Kandydat SLD na prezydenta Gdyni zapowiedział też, że złoży wniosek do władz miasta o odstąpienie od sprzedaży deweloperowi części Polanki Redłowskiej, do czego Gdynia się przymierza.

Według Marcina Strzelczyka, który jest też przewodniczącym Rady Dzielnicy Redłowo, w tym miejscu miasto powinno odbudować istniejący kiedyś odkryty basen.

BASEN SPODOBAŁBY SIĘ MIESZKAŃCOM?

- Kąpielisko świetnie się sprawdzało i było bardzo popularne wśród mieszkańców - mówi Marcin Strzelczyk. - Polanka Redłowska mieszkańcom i turystom od zawsze kojarzy się z rekreacją i wypoczynkiem, odbudowa odkrytego basenu jeszcze bardziej by ten charakter podkreślała. Aby tak się jednak stało, musimy powstrzymać zapędy prezydenta Wojciecha Szczurka dotyczące sprzedaży działki deweloperowi - dodaje Marcin Strzelczyk.

Podobny pomysł lansuje też inny kandydat na prezydenta Gdyni, Zygmunt Zmuda Trzebiatowski ze "Wspólnej Gdyni".

A jak wyglądał basen na Polance Redłowskiej, zobaczyć można w filmie "Jutro Meksyk" z 1965 roku ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej.

Marcin Lange