Wiadomości
Fot. Pixabay.com

czwartek,

09 sierpnia 2018

10:54

W Słupsku obiecali darmowe badania stomatologiczne dla dzieci. Ale pojawił się problem, którego się nie spodziewali

Przegląd stomatologiczny w przedszkolach w Słupsku pod znakiem zapytania. Nikt nie zgłosił się do drugiego organizowanego przez urząd miasta konkursu na sprawdzenie uzębienia maluchów. Magistrat zaproponował sprawdzenie zębów siedmiuset dwudziestu sześciu przedszkolaków za nieco ponad siedem tysięcy złotych. Żaden z gabinetów stomatologicznych nie złożył oferty.
- Nie mamy sygnałów, żeby było to oferta zbyt słaba finansowo. Myślę, że chodzi bardziej o problemy logistyczne czy organizacyjne związane z takim badaniem. Będziemy szukać do skutku, rozmawiać z różnymi lokalnym przychodniami. W poprzednich latach nie było takich kłopotów. Korzystaliśmy ze wsparcia fundacji Wiewiórki Julki, ale w tym roku oni również się nie zgłosili - mówi Violetta Karwalska, dyrektor wydziału zdrowia Urzędu Miejskiego w Słupsku.
 
Z PRZEGLĄDEM DLA STARSZAKÓW NIE MA PROBLEMU

Udało się rozstrzygnąć konkurs na przegląd stomatologiczny wśród uczniów szóstych i siódmych klas szkół podstawowych. Tu badanie przeprowadzi Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej, który zatrudnia ośmiu dentystów. W Słupsku działa 86 gabinetów stomatologicznych.

Przemysław Woś/mar