Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

środa,

08 sierpnia 2018

10:51

Nowy zarzut molestowania seksualnego dla instruktora tańca ze Słupska. Miał wykorzystać trzy nastolatki

Nowy zarzut molestowania seksualnego dla instruktora tańca ze Słupska. Prokuratura Okręgowa podejrzewa Pawła K. o wykorzystanie w sumie trzech nastolatek. Sąd rejonowy w Słupsku odmówił tymczasowego aresztowania mężczyzny. Utrzymał dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowanie ze wszystkimi pokrzywdzonymi w tej sprawie.

Prokurator Jacek Korycki z Prokuratury Okręgowej poinformował, że śledczy chcieli umieścić Pawła K. w areszcie tymczasowym, bo w sprawie pojawiły się nowe okoliczności, które dodatkowo obciążają instruktora tańca ze Słupska.

NOWE OKOLICZNOŚCI

- Są nowe okoliczności w śledztwie. To przede wszystkim nowy zarzut molestowania seksualnego trzeciej pokrzywdzonej w tej sprawie. Łącznie są cztery zarzuty działania wobec trzech osób. Prokurator uznał, że to są okoliczności uzasadniające złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie. Paweł K. został zatrzymany i doprowadzony na posiedzenie - podkreślił prokurator Korycki.

- Sąd rejonowy w Słupsku odmówił zastosowania tego najdotkliwszego środka zapobiegawczego. Dla nas jest to w świetle nowych okoliczności w śledztwie decyzja niezrozumiała i w związku z tym złożymy zażalenie na odmowę zastosowania tymczasowego aresztowania - dodał.

ANONIM

Mężczyzna miał zdaniem śledczych współżyć lub molestować seksualnie uczestniczki kursów tańca, również poniżej 15 roku życia. Zajęcia odbywały się między innymi w podległych samorządowi instytucjach kultury. Sprawa zaczęła się od anonimu, który trafił do Słupskiego Ośrodka Kultury. Wezwano wtedy Pawła K. na rozmowę, ale instruktor wszystkiemu zaprzeczył. Nie zawiadomiono policji o doniesieniu w sprawie podejrzenia molestowania seksualnego nieletnich. Paweł K. został zatrzymany kilka tygodni później, bo anonim trafił również do śledczych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.


Przemysław Woś/pOr