Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

wtorek,

07 sierpnia 2018

11:26

Gigantyczne upały w środę i czwartek. Temperatura odczuwalna nawet 40 stopni!

Kolejna fala upałów nadchodzi nad Polskę. W środę i czwartek na Pomorzu będzie nawet do 35 stopni w cieniu. Temperatura odczuwalna może wynieść nawet 40 stopni!

Wtorek to ostatni dzień przed falą upałów, kiedy - choć słonecznie i gorąco - nie odczujemy tak ekstremalnych temperatur. Jednak już w środę będzie do 32 stopni. Przez słaby wiatr i bezchmurne niebo odczujemy jeszcze wyższą temperaturę. W nocy ochłodzić się może zwłaszcza w zachodniej części województwa. Tam można się spodziewać lokalnych opadów deszczu.

GORĄCY CZWARTEK

Jeszcze goręcej może być w czwartek 9 sierpnia. Wtedy temperatura może wzrosnąć nawet do 35 stopni. Tak jak w przypadku środy, również w czwartek odczujemy znacznie wyższe temperatury. Sytuacja może zmienić się w nocy z czwartku na piątek. Wtedy to należy spodziewać się gwałtownych burz. To wciąż tylko wstępna prognoza, ale już teraz synoptycy z Info-Meteo Elbląg zaznaczają, że nie oznacza to powtórki z ubiegłorocznej sierpniowej nawałnicy.

 

Przed niebezpiecznymi upałami ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Warto zapoznać się z przygotowaną przez nie grafiką informacyjną:

rcb upalyŹródło: RCB

mili