Wiadomości
Fot. Pixabay/media.defense.gov/publicdomainpictures.net/2ndmlg.marines.mil

piątek,

27 lipca 2018

09:45

"Dzieci, które się wtedy urodzą, będą wyjątkowe". Rozmawiamy z wróżką o całkowitym zaćmieniu Księżyca

Spektakularne zjawisko astronomiczne będzie można oglądać w piątek. Spektakularne i w dodatku wyjątkowe, bo potrwa ponad półtorej godziny i będzie najdłuższe w tym stuleciu. Mowa o całkowitym zaćmieniu Księżyca - tego typu zjawisko powtórzy się dopiero w 2123 roku. To nie tylko uczta dla oka, ale podobno też spore wyzwanie dla naszych energetycznych wibracji i czas na oczyszczenie aury.

Całkowite zaćmienie Księżyca będziemy mogli obserwować na niebie w piątek o 21:30. To niesamowite zjawisko astronomiczne, wręcz wyjątkowy spektakl, który raczej kojarzy się dobrze i pozytywnie, ma też swoją drugą stronę. Patrząc na wydarzenie od strony ezoteryki, sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. To niezwykle silne energetycznie wydarzenie, którego skutki możemy odczuwać już od kilku dni. By zgłębić trochę jego wpływ na naszą energię, postanowiliśmy porozmawiać z wróżką Kasellą.

 

wróżka

Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka

 

Wróżka Kasella wróżeniem zajmuje się już od ponad 20 lat. Oczyszcza aurę, wróży z kart autorskich Elli Seleny. Potrafi też przeprowadzić grafologiczną analizę pisma i podpisu, określić poprzednie wcielenia i ich wpływ na nasze obecne życie. Wie też sporo na temat tego, jak wydarzenia astrologiczne wpływają na nasze wibracje. 

- To zaćmienie może wpływać na poszczególne osoby, bo związane jest to z prywatnymi energetycznymi wibracjami. Osoby, które mają te wibracje osłabione, mogą odczuwać już od kilku dni jakieś zmiany w swoim zachowaniu, samopoczuciu. Jest tak dlatego, że to zaćmienie bardzo silne, energetyczne, wpływające znacznie na nasze energie. W tym czasie nie powinniśmy podejmować ważnych, życiowych decyzji. Z drugiej strony jednak zaćmienie Księżyca jest takim okresem oczyszczającym naszą energię, czyli jest to taki czas porządkowania trudnych spraw, trudnych relacji, często podejmowania decyzji o zakończeniu związków czy znajomości, ale, co ważne, tych trudnych i niekorzystnych dla nas - mówiła wróżka.

- To nie znaczy też, że zaczniemy się nagle ze wszystkimi kłócić, ale możemy zaobserwować obniżenie nastroju, polegające na tym, że będziemy mieli ochotę wybrać się na bezludną wyspę lub schować się pod kocem i czuć negatywne nastawienie do samych siebie, ale to na szczęście potrwa niedługo. A jeżeli mamy wyższe osobiste wibracje, to jesteśmy w stanie mocniej każdą negatywną energię od siebie odbijać - dodała.

KILKA TYGODNI PROBLEMÓW

Okazuje się, że takie negatywne skutki zaćmienia nie będą odczuwalne tylko kilka dni przed nim oraz w trakcie jego trwania. Wchłanianie tej, źle wpływającej na nas, energii, może potrwać nawet kilka tygodni.

- Uważam, że tak między 10 a 15 sierpnia osoby ze słabszą energią powinny już przestać odczuwać skutki tego zaćmienia. Niemniej jednak nie można mówić, że zaćmienie Księżyca niesie ze sobą tylko skutki negatywne, bo to nie tak. Jak już wspomniałam, dla wielu osób to będzie taki moment oczyszczenia, znalezienia swojej drogi, pukania do nowych drzwi, nabierania odwagi do realizacji nowych planów i stawiania sobie nowych celów - tłumaczyła Kasella.

 

pexels-photo-48566

Fot. Pexels

 

- Możemy też spróbować pozbyć się cech, których nie chcemy, dlatego że zaćmienie zmieni naszą energię. Bardzo ważną rzeczą jest afirmowanie sobie rzeczy pozytywnych, czyli powtarzanie sobie czegoś pozytywnego, na osiągnięciu czego najbardziej nam zależało albo na czego zrobienie czy zmienienie nie mieliśmy odwagi. Bardzo istotne jest zawsze to, żeby to była intencja pozytywna - przyznała.

NIE TYLKO NA LUDZI

Trzeba pamiętać, że energia, którą będzie zmieniało zaćmienie, nie oddziałuje tylko na ludzi. Wpływa też oczywiście na środowisko, naturę, zwierzęta. Może mieć też więc wpływ na wszelkie katastrofy ekologiczne, które miały miejsce przed zaćmieniem oraz wydarzą się w jakiś czas po nim.

- Jeżeli chodzi o powodzie, ulewy, nie będzie to od razu następstwem zaćmienia, bo zawsze musi upłynąć jakiś czas, gdzie ta energia wejdzie na jakieś swoje tory. Jak już powiedzieliśmy, zaćmienie troszeczkę zmieni energię ziemi, atmosfery i takie rzeczy mogą wystąpić. Przez to może być bardzo deszczowa jesień i mroźna zima - opowiadała wróżka.

MOŻNA SIĘ USTRZEC

Jak mówi Kasella, są pewne rzeczy, które możemy zrobić, by zniwelować wpływ zmian energetycznych, wywołanych przez zaćmienie. Jest też coś, czego w zasadzie robić nie powinniśmy, by nie pogorszyć swojej sytuacji.

- Nie ma konieczności zamknięcia się i siedzenia w domu. Jedyne, czego nie wolno robić, to głębsza medytacja, czyli głębokie wchodzenie w swoją wewnętrzną energię, natomiast to zaćmienie na pewno wpłynie na nasze myślenie o samym sobie. Ono działa tak przeciwstawnie, bo części osób ułatwi zobaczenie nowych dróg dla siebie, a cześć osób wpadnie w takie stany depresyjne, ale to potrwa chwilę i nie mamy się czym przejmować - mówiła Kasella.

 

salt-3285023 1920

Fot. Pixabay


- Dodatkowo tego dnia będzie też opozycja Marsa w stosunku do Słońca, czyli Mars będzie widoczny i następne takie zaćmienie Księżyca razem z opozycją Marsa do Słońca będzie za 470 lat. To podwaja nasze energie, bardziej je czyści. Warto się wyciszyć, ale nie medytować, przyciągnąć pozytywne myśli. Warto też, tuż przed zaćmieniem, zrobić sobie kąpiel w zwykłej kuchennej soli, ale nie tej kolorowej, zapachowej, ale zwykłej, kuchennej, którą solimy zupę, bo ona bardzo fajnie układa nasze energie i w taki prosty sposób możemy przygotować się na to, co niesie nam zaćmienie - przyznała.

MALI GENIUSZE

Jak się dowiedzieliśmy, największymi zwycięzcami podczas tego historycznego wydarzenia będą mamusie i tatusiowie, którzy w tym czasie będą na porodówce i doczekają się potomka. Te dzieci, które urodzą się między 21:30 a 23:13 mają największe szanse, by stać się małymi, a później już dużymi, geniuszami.

- Dzieci urodzone podczas zaćmienia będą się charakteryzowały na pewno, podwyższonymi już w momencie urodzenia, tak zwanymi swoimi wibracjami osobistymi, czyli mogą to być dzieci bardzo zdolne, bardzo odważne, wiedzące, czego chcą, bardzo ambitne i oby się ich urodziło jak najwięcej - śmiała się wróżka.

 

baby baby feet bed blanket child little newborn small-1170342.jpgd

Fot. pxhere.com

 

Przypominamy, w piątek 27 lipca od 21:30 do 23:13 dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca, natomiast już od 20:30 i po 23:13 będziemy świadkami zaćmienia częściowego. W trakcie całkowitego zaćmienia Księżyc będzie świecił dużo słabiej i uzyska pomarańczowo-czerwoną barwę, a w jego okolicach będziemy mogli obserwować też bardzo wyraźnie i dokładnie Marsa. Następne równie długie całkowite zaćmienie Księżyca wypadnie dopiero w 2123 roku.

 

Posłuchaj materiału naszej reporterki:

 

mk