Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne fot.pxhere.com

poniedziałek,

23 lipca 2018

16:29

Przemoc to nie tylko bicie. W Gdańsku ruszył nabór do grupy wsparcia

W Gdańsku trwa nabór do grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej. To propozycja dla osób, które chcą uwolnić się od agresora, a z doświadczenia wynika, że najlepiej udaje się to wspólnie z innymi a nie w pojedynkę. Organizatorem grupy jest Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej. Anna Jarząbek, psycholog i prezes organizacji zachęca do skorzystania z bezpłatnej pomocy.

- W ramach grupy wsparcia będzie można porozmawiać m.in. z terapeutą, psychologiem czy prawnikiem. Każdy uzyska pomocne informacje, jak rozwiązać swój problem. Razem jest łatwiej tego dokonać - zachęca specjalistka.

PRZEMOC TO NIE TYLKO BICIE

Do grupy może przyłączyć każdy, kto czuje się ofiarą przemocy. I nie chodzi tu tylko o agresję fizyczną - mówi Joanna Cichocka, terapeutka która będzie prowadziła spotkania. - Agresja może przybierać różne formy. Mamy z nią do czynienia, gdy dochodzi do obrażania, gróźb, nękania i poniżania.

Przemoc jest też wtedy, kiedy ktoś sprawuje nadmierną kontrolę, nie pozwala nam pracować, zabrania wykonywać jakichś czynności, izoluje od rodziny i przyjaciół a także kiedy nie daje pieniędzy na życie, czy też je odbiera - wyjaśnia terapeutka.

SPOTKANIA CO CZWARTEK W ECS

Spotkania grupy wsparcia odbywają się czwartkowe popołudnia od 16:30 do 19:30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, pokój 3.19 na III pietrze. Do grupy mogą zapisać się kobiety i mężczyźni w każdym wieku, warunkiem jest mieszkanie na terenie Gdańska. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Wcześniej można zgłosić się pod tel. 733 522 773 lub mailem: spps.gdansk@gmail.com
Informacje można znaleźć też na stronie www.profilaktykaspoleczna.pl

 

Joanna Matuszewska