Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

czwartek,

12 lipca 2018

16:25

Nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy może spaść na Pomorzu [PROGNOZA POGODY]

Ulewne deszcze na Pomorzu. Miejscami może spaść nawet do 40 litrów na metr kwadratowy. Padać ma w ciągu dnia oraz w nocy.
- Dużo tych opadów deszczu, głównie o charakterze przelotnym, ale okresami mogą to być opady ulewne. Najwięcej tego deszczu będzie w powiatach północnych i centralnych. Najmniej na południowym wschodzie. Niemniej tam jednak też może popadać i grzmieć. Może się też zdarzyć, że przy burzach będzie silny i porywisty wiatr, nawet do 90 kilometrów na godzinę - zapowiada Agnieszka Drwal-Tylmann dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni.

Dla województwa pomorskiego wydano ostrzeżenia o intensywnych opadach deszczu z burzami. Ważne jest do północy, ale może zostać przedłużone do godzin rannych. Za intensywne i przelotne opady odpowiada niż, który swój ośrodek ma na zachodzie Polski. Ten ośrodek będzie stopniowo się przemieszczał w rejon Zatoki Gdańskiej.

WEEKEND CIEPLEJSZY

W piątek też nie warto rozstawać się z parasolem. Opadów będzie mniej niż w czwartek, a przelotnie popada głównie po południu. W planie są też burze. - W czasie burzy porywy wiatru nie powinny przekraczać 70 kilometrów na godzinę, ale opady miejscami do 20 litrów na metr kwadratowy - dodaje Agnieszka Drwal-Tylmann.

W weekend pogoda bardzo podobna, ale będzie cieplej. Na termometrach od 24 do 26 stopni. Nad samym morzem około 19 stopni Celsjusza.
 
POSŁUCHAJ ROZMOWY Z SYNOPTYKIEM:
 
 
Magda Manasterska/mro