Wiadomości
Fot. materiały prywatne

czwartek,

12 lipca 2018

16:24

Mirek Judkowiak, znany twórca teledysków i filmów, potrzebuje wsparcia. Ma glejaka i konieczna jest operacja

Mirek Judkowiak to jedyny tak dużego formatu reżyser, który po śmierci Yacha Paszkiewicza reprezentuje Trójmiasto. Tworzy kino niezależne od wielu lat. Wkrótce zostanie nagrodzony za całokształt twórczości przez Prezydenta Miasta Gdańska. Jest jednak jeden, bardzo duży problem - od wielu już lat walczy z glejakiem, czyli rakiem mózgu i konieczna jest operacja.
Jakiś czas temu zorganizowana została wielka akcja, dzięki której reżyser wyjechał do Berlina, gdzie był poddany leczeniu. Przez parę lat było naprawdę dobrze. Teraz niestety nastąpił nawrót choroby. Potrzeba 25 tysięcy złotych na operację. Wyjazd do Berlina zaplanowany jest na 20 lipca. Sporo pieniędzy udało się zebrać, natomiast na tę chwilę brakuje około 4 tysięcy złotych. To już finisz, ale te pieniądze są niezbędne, by operacja doszła do skutku.
 
Dlatego prowadzona jest zbiórka. Liczy się każda złotówka, bo do osiągnięcia celu zostało niewiele.

Pieniądze można przesyłać na numer konta PKO BP 641020 1811 0000 0102 0105 9484
 
Mirosław Judkowiak urodził się w Gdyni. Skończył Warszawską Szkołę Filmową i Berlińską Akademię Telewizyjną. Zrealizował 8 filmów dla TVP1, 10 filmów dla TVP2, 3 filmy dla TVP3. Były to produkcje dokumentalne, traktujące o wybitnych polskich artystach, muzykach, malarzach, między innymi o Leszku Możdżerze, Henryku Cześniku, Kazimierzu Kalkowskim, Urszuli Dudziak, Zbigniewie Zapasiewiczu, Janie Englercie itd. Stworzył także 3 filmy dokumentalne dla CANAL+, 5 programów rozrywkowych dla POLSAT, a dodatkowo 25 reportaży i filmów dokumentalnych dla stacji TVN w tym dokument roku stacji, traktujący pierwszy raz w Polsce o związkach partnerskich. Zrealizował też ok. 30 filmów artystycznego kina niezależnego, nagradzanych na wielu festiwalach i liczne felietony.

mk