Wiadomości
Nowe połączenie z Gdańska do Kartuz Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment

środa,

11 lipca 2018

18:47

Dodatkowe połączenie z Kartuz do Trójmiasta. Skorzystają również pasażerowie lotniska w Gdańsku

Pojawi się dodatkowy pociąg z Kartuz do Gdańska. Na brak takiego połączenia - zwłaszcza w sezonie letnim -  od dawna narzekali mieszkańcy. Na zmianach skorzystają też pasażerowie lotniska w Gdańsku.

Do tej pory ostatni wieczorny pociąg z Gdańska do Kartuz kursował tylko od poniedziałku do piątku. Od 14 lipca z takiego połączenia skorzystamy również w weekendy. Za zmianą stoi wniosek, z którym burmistrz Kartuz wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Zawnioskowano w nim o uruchomienie dodatkowego połączenia w soboty i niedziele, na razie w sezonie letnim.

Z KORZYŚCIĄ DLA WSZYSTKICH

- Bardzo cieszymy się, że na naszej trasie jeździ coraz więcej pasażerów, dzięki czemu nasza gmina rozwija się jeszcze szybciej – mówił Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. - Teraz mamy nadzieję, że z dodatkowych połączeń skorzystają zarówno turyści odwiedzający Kartuzy, jak i mieszkańcy naszej gminy, którzy odwiedzając Trójmiasto będą mogli w pełni korzystać z atrakcji metropolii – dodał.

Jednak za połączenia zapłaci gmina. Nie udało się uzyskać dofinansowania z samorządu województwa, ale w zamian miasto otrzymało zapewnienie, że za po zapłaceniu 30 tysięcy złotych weekendowe połączenie zostanie uruchomione.

PRZEZ LOTNISKO

Nowe połączenie ma pojawić się już od 14 lipca i kursować z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Z Kartuz ostatni pociąg wyjedzie o godzinie 23:01 i dotrze do Gdańska o 00:28. Z Gdańska ostatni kurs do Kartuz zaplanowano na godzinę 23:06. Ten pociąg w Kartuzach byłby po 54 minutach. Na takim połączeniu z pewnością skorzystają też podróżni z lotniska.

Weekendowe pociągi będą kursować do 2 września tego roku.

Jacek Klejment