Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Joanna Stankiewicz

środa,

11 lipca 2018

16:17

"Młode kobiety mogą decydować o tym, jak będzie żyło się w tym kraju". Posłanki PO z cyklem spotkań na Pomorzu

Jak pogodzić wychowanie dzieci i karierę zawodową, czy przywrócić finansowanie in vitro, jak pomagać kobietom w biznesie? To tylko niektóre tematy poruszane na spotkaniach z posłankami Platformy Obywatelskiej. W środę kilkanaście parlamentarzystek jest na Pomorzu i zapraszają mieszkańców do debaty.
Jak podkreślają posłanki, propozycje programowe chcą przedyskutować z wyborcami. - Chodzi nam nie tylko o dyskusje na temat codziennego życia Polek, ich aktywności zawodowej, zdrowia, ale także przyszłości tego kraju. Chcemy wszystkim uświadomić, że jego opinia i głos są niezwykle ważne w debacie i później przy urnie wyborczej - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska.

ZAANGAŻOWAĆ MŁODE KOBIETY

- Chcemy zachęcić przede wszystkim młode kobiety do tego, by zaangażowały się w życie społeczne i polityczne. One mogą decydować o tym, jak będzie żyło się w tym kraju. Wiemy, że kobiety są skuteczne w działaniu i wierzymy, że dzięki nim wiele można zmienić - dodaje Ewa Kopacz.

OD BIZNESU PO RELIGIĘ

- Takich spotkań odbyłyśmy w kraju już kilkanaście. Panie poruszają przeróżne tematy. To na przykład religia w szkołach, problem aborcji czy przyszłość seniorów. Rozmawiamy też o tym, jak pomóc kobietom w biznesie i co zrobić, by zrównać pensje kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach. Poruszamy się w tematyce opartej na trzech filarach: to świadomość, równość i opieka zdrowotna. Będziemy zgłoszone tematy analizować i nad nimi pracować - zapewnia Monika Wielichowska.

Spotkania posłanek z mieszkańcami 11 lipca:

- Pruszcz Gdański (ul. Wojska Polskiego 9 - Restauracja "U Jakuba") godz. 18:00
- Sopot (ul. Moniuszki 9 - Restauracja "Harnaś") godz. 18:00
- Gdynia (ul. Kielecka 7 - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu) godz. 18:00.

 
Joanna Stankiewicz/mili