Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Tomasz Gdaniec

wtorek,

10 lipca 2018

17:48

To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Starogardzie. Będzie przebudowane

Kierowcy od lat skarżą się na skrzyżowanie ul. Pomorskiej i Pelplińskiej w Starogardzie Gdańskim. Do zdarzeń drogowych dochodzi tu co tydzień. W tym miejscu ma powstać rondo, ale stanie się to najwcześniej za rok.

- W poniedziałkowe popołudnie u zbiegu ulic Pomorskiej i Pelplińskiej doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i dostawczego. Kierujący osobówką trafił do szpitala, a strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przejęli kierowanie ruchem – informuje kpt. Karina Stankowska ze starogardzkiej straży.

NIE ZDĄŻYŁ WYHAMOWAĆ

Najprawdopodobniej to kobieta kierująca mercedesem wymusiła pierwszeństwo. Jadący drogą główną 41-latek nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód dostawczy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca doznał wstrząsu mózgu.

- Pacjent został opatrzony i w dobrym stanie wrócił do domu - dementuje Magdalena Jankowska z Kociewskiego Centrum Zdrowia.

POTRZEBNY REMONT SKRZYŻOWANIA

Jak podkreślają starogardzcy kierowcy, to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Praktycznie każdego tygodnia dochodzi tutaj do stłuczek, które są spowodowane niewłaściwym oznakowaniem drogi, brawurową jazdą oraz ograniczoną widocznością. Od dawna mówi się o potrzebie przebudowy skrzyżowania.

- Sfinansowaliśmy dokumentację techniczną dla przebudowy drogi od ronda, aż do ul. Pomorskiej włącznie. Tam ma powstać rondo. Prace ruszą, gdy tylko zarząd województwa uzyska dodatkowe pieniądze z rezerwy wykonania – przekonuje Przemysław Biesek-Talewski, wiceprezydent Starogardu Gdańskiego.

Województwo pomorskie zajmuje czwarte miejsce pod względem liczby wypadków. W ubiegłym roku policja zanotowała ponad 2,6 tysiąca zdarzeń drogowych. W wypadkach zginęły 134 osoby, a 3,2 tys. zostało rannych.

Tomasz Gdaniec/mkul