Wiadomości
Fot. Materiały prasowe

wtorek,

10 lipca 2018

17:00

Nowa, ale w stylu retro. Na Targu Rybnym stanie karuzela gdańska

Zupełnie nowa, ale w starym stylu. Karuzela gdańska pojawi się pod koniec lipca na Targu Rybnym. Będzie miała dwa piętra i ruchome elementy. Ucieszy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Karuzela Gdańska zadebiutuje w miejskiej przestrzeni 28 lipca, kiedy ruszy Jarmark św. Dominika. Obiekt jest oryginalny i wykonany został specjalnie dla Gdańska. Powstał na wzór karuzeli weneckiej w rodzinnej włoskiej manufakturze.

- Karuzelę zdobią barwne, ręcznie malowane konie, rydwany, filiżanki i ławki. Dodatkową atrakcją będzie też gdański lew. Wszystkie figury są ruchome, galopują, kołyszą się lub obracają w rytm stylowej muzyki. Dodatkowo rydwany zostały przystosowane do osób niepełnosprawnych – mówi Anna Barbasiewicz z firmy "Barbako", która jest właścicielem Karuzeli Gdańskiej.
 
Karuzela Gdanska 4
Fot. Materiały prasowe


RĘCZNIE ROBIONE ELEMENTY

Zwieńczeniem obiektu są ręcznie rzeźbione i malowane elementy nawiązujące do gdańskiej architektury i krajobrazu. Zobaczymy więc Bazylikę Mariacką, żurawia, ulicę Długą czy morski brzeg.

Karuzela pojawi się na Targu Rybnym, a wokół niej zorganizowana zostanie też strefa relaksu. Obiekt będzie się kręcił także po zakończeniu Jarmarku św. Dominika. W grudniu będzie atrakcją Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym.
 
Karuzela Gdanska 2
Fot. Materiały prasowe

Karuzela do Gdańska przyjedzie za tydzień, 17 lipca i wtedy też rozpocznie się jej montaż.

Aleksandra Nietopiel/mar