Wiadomości
Fot. Nowa przystań kajakowa w Łosinie koło Słupska

wtorek,

10 lipca 2018

12:01

Nowoczesne przystanie kajakowe na Pomorzu: "To zmiana jakościowa, skok cywilizacyjny w turystyce"

Powstają nowoczesne przystanie kajakowe na Pomorzu. Podczas wakacji tylko na rzece Słupi będą gotowe trzy obiekty. To przystanie w Łosinie, Lubuniu i Ustce.
W sumie na Słupi miejsc dla kajakarzy będzie osiem. Powstaną również w Krzyni, Leśnym Dworze, Słupsku, Włynkówku oraz w Ustce.

WYGODNE ZEJŚCIA I ODPOCZYNEK

- Będzie można niemal w luksusowych warunkach spłynąć z Krzyni do portu w Ustce - mówi wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński. Powstają wygodne zejścia dla kajakarzy, slipy do wodowania kajaków, miejsca do odpoczynku, grillowania i parkowania rowerów.

SKOK CYWILIZACYJNY?

Do tego przystanie są monitorowane i zasilane bateriami słonecznymi. - To jest zmiana jakościowa, skok cywilizacyjny, jeśli chodzi o turystykę kajakową. Teraz są toalety, miejsca, żeby poczekać na transport, wysuszyć kajaki, coś zjeść i wypić w normalnych warunkach. Jednym słowem projekt bardzo potrzebny i na pewno pomoże w rozwoju turystyki -mówi Przemysław Nycz z klubu turystyki kajakowej Nurt Ustka.

70 MLN ZŁOTYCH

W najbliższą niedzielę otwarcie końcowej przystani na Słupi właśnie w Ustce. Budowa infrastruktury kajakowej będzie kosztować ponad 3 miliony złotych. Cały program Kajakiem przez Pomorze obejmuje inwestycje wartości około 70 mln złotych.

To siedemnaście projektów na terenie całego województwa, które obejmują 222 róże zadania. Od oznakowania tras kajakowych po budowę nowych przystani.

Inwestycje powstają dzięki funduszom unijnym i wsparciu programu pomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Przemysław Woś/pOr