Wiadomości
Fot. Straż Pożarna w Lęborku

wtorek,

10 lipca 2018

10:49

Szynobus uderzył w osobówkę koło Lęborka. W pociągu było 47 pasażerów, jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

Zderzenie szynobusu relacji Łeba-Lębork z samochodem osobowym. Jedna osoba poszkodowana trafiła do szpitala w Lęborku. To kierowca opla, który wjechał na przejazd kolejowy.

Do zderzenia doszło na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Lęborskiej około godziny 10:00.

AKTUALIZACJA GODZ. 13:10

Odblokowano ruch pociągów na trasie Lębork - Łeba. Przejazd był zablokowany po zderzeniu samochodu osobowego z szynobusem na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Lęborskiej.

- Pierwszy pociąg TLK do Łeby wyruszył o godzinie 13:05 ze stacji w Lęborku - poinformował Martyn Januda z PKP PLK.

DO ZDARZENIE DOPROWADZIŁ KIEROWCA?

Tymczasem policja ustala przyczyny wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doprowadził 68-letni kierowca osobówki.

- Mężczyzna prawdopodobnie zagapił się w czasie przejazdu przez ten przejazd i nadjechał w tym momencie pociąg, który w niego uderzył. Pociąg jechał od strony Łeby do Lęborka. W pociągu znajdowało się 45 osób, pasażerów i 2 osoby z obsługi. Nikomu z nich nic się nie stało. Natomiast kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala - mówi Magdalena Zielke z lęborskiej policji.

Kierowca samochodu był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu pociągów trwały ponad dwie godziny.

WJECHAŁ POD SZYNOBUS

Opel z przyczepką wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus Przewozów Regionalnych, który obsługuje trasę Łeba-Lębork. Jedyna ranna osoba to 68-letni mężczyzna. Mieszkańca Nowej Wsi Lęborskiej strażacy wyciągnęli z rozbitego samochodu.

USZKODZONY NOWY SKŁAD

Mężczyzna z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala w Lęborku. Uszkodzony jest również szynobus. To niestety nowy skład, który od niedawna kursuje na pomorskich trasach. Szynobus zostanie ściągnięty do naprawy, jak tylko na miejscu wypadku pracę zakończy komisja, policja i prokuratura. Na razie linię Lębork-Łeba obsługiwać będą autobusy komunikacji zastępczej.


Paweł Drożdż/Przemysław Woś/mili/pOr


Zobacz Galerię