Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk

niedziela,

24 czerwca 2018

13:00

Jeszcze więcej muzyki w Radiu Gdańsk. Pięć nowych audycji, które naładują pozytywną energią

Wraz z nową, wakacyjną ramówką na antenie Radia Gdańsk pojawi się pięć nowych audycji. To propozycje zarówno prowadzących popołudniowe pasma, jak i naszych "speców" od muzyki. Od poniedziałku do piątku, między 12:00 a 14:00, w eter polecą najciekawsze, najnowsze lub najbardziej rytmiczne piosenki.
Wakacyjne Radio Gdańsk to zwielokrotniona dawka muzyki. W poniedziałek Tomasz Galiński zaprezentuje tajemniczo brzmiącą, muzykę drogi. Wtorek zarezerwowany jest na hity lata, którą przedstawi Marek Cegielski. Beata Szewczyk w środę zabierze nas w świat polskiej muzyki, a w czwartek Magda Szpiner i Kamil Wicik "przekopią" się przez całą muzykę, przysłaną do radia i wybiorą najciekawsze propozycje. W piątek muzykę wybiera Ewelina Potocka.

- Będziemy przedstawiać muzykę, która z jakiegoś powodu nie mieści się na naszej playliście. Pojawią się piosenki, które normalnie są trochę za długie, by je puścić na antenie. Oczywiście nie chcemy wybierać też piętnastominutowych ballad. Zahaczymy o różne nieoczywiste imprezy, przedstawimy mało znane, a doskonałe trójmiejskie zespoły, będziemy się też inspirować sugestiami słuchaczy, jeśli zauważą, że jakichś nowych singli brakuje. Wszystkiego nie jesteśmy w stanie przesłuchać, ale będziemy próbować. I ma to być przede wszystkim audycja grana, a nie gadana, choć mamy z Kamilem zupełnie różne gusta muzyczne i może się czasem na antenie pozderzamy - mówi Magda Szpiner.

- To będzie bardzo luźna, wakacyjna audycja. Oczywiście nie znika piątkowe Gotuj się na weekend, ale stanie się jeszcze bardziej rześkie i wakacyjne. W międzyczasie puścimy dużo elektroniki, muzyki klubowej, nowych brzmień. Pojawi się to, co w Potoku brzmienia, jednak w znacznie poszerzonej formie. No i ma być piątkowo, lekko, więc nie zabraknie różnego rodzaju ploteczek i nowinek - mówi Ewelina Potocka.

rg