Wiadomości
Fot. Pxhere

czwartek,

21 czerwca 2018

17:11

Firma Amazon zatrudni w Gdańsku 200 nowych osób. Kto znajdzie tam pracę?

Firma Amazon rozszerza w Polsce działalność badawczo-rozwojową i tworzy nowe miejsca pracy w centrach logistyki e-commerce. W tym roku planuje zatrudnić w gdańskim Centrum Rozwoju Technologii 200 kolejnych pracowników, zwiększając tym samym ich liczbę do 650.

W całej Polsce firma zatrudnia ponad 14 tys. osób. Amazon poszukuje ludzi o zróżnicowanych umiejętnościach, wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, które dołączą do firmy zarówno na stanowiska poziomu początkowego, jak i managerskie oraz specjalistyczne.

POLSKA TO ŹRÓDŁO TALENTÓW

W Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku wyspecjalizowane zespoły tworzą innowacyjne rozwiązania dla produktów i usług, które są wdrażane na całym świecie. - Polska to nie tylko centrum rozwoju światowej klasy innowacji, ale także niewyczerpane źródło talentów. Dlatego też cieszymy się mogąc ogłosić, że nasze centrum rozpoczyna rekrutację nowych pracowników, w tym specjalistów w zakresie przetwarzania języka naturalnego czy programistów – powiedział Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

KOGO ZATRUDNI FIRMA?

W tym roku firma planuje rozszerzyć zespół, przyjmując nie tylko kolejnych absolwentów i stażystów m.in. na stanowiskach technicznych i operacyjnych, ale także stworzyć stałe miejsca pracy w swoich 5 Centrach Logistyki E-Commerce w Polsce.

Zatrudniani są ludzie o zróżnicowanych umiejętnościach i wiedzy specjalistycznej z zakresu analizy biznesowej, HR, inżynierii czy zarządzania łańcuchem dostaw. - Sieć logistyki Amazon w Europie cały czas się rozwija, dlatego też nieustannie poszukujemy utalentowanych pracowników, którzy dołączą do naszych istniejących już Centrów, jak i tych, które dopiero rozpoczną działalność – powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

NIE TYLKO WYNAGRODZENIE...

Amazon oferuje wszystkim zatrudnionym atrakcyjne wynagrodzenie oraz świadczenia dodatkowe, w tym: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie czy zniżki pracownicze. Mogą oni też wziąć udział w programie Postaw na Swój Rozwój. W jego ramach, osoby na stanowiskach początkowych z ponad rocznym stażem pracy otrzymują dofinansowanie nawet 26 tys. złotych w ciągu czterech lat na opłacenie wybranych kursów i szkoleń.


oprac. pOr