Wiadomości
Festyn promujący sopocki Budżet Obywatelski na Błoniach w Sopocie Fot. Radio Gdańsk/Piotr Puchalski

środa,

13 czerwca 2018

09:31

Rekord w sopockim Budżecie Obywatelskim. "Ludzie nie chcą już tylko placów zabaw, wolą inne projekty"

Rekord w sopockim Budżecie Obywatelskim. Wpłynęło 285 wniosków i jest to największa liczba w historii. Prezydent Sopotu chwali mieszkańców za aktywność i cieszy się, że coraz częściej wybierają tzw. miękkie projekty, czyli projekty społeczne.
- W tym roku wpłynęło aż 285 projektów. Jest to największa liczba w wieloletniej historii sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej weryfikacji, do głosowania zakwalifikowano 168 wniosków, ale to się może jeszcze zmienić, ponieważ do 24 czerwca wnioskodawcy mają czas i możliwość odwołania lub poprawy swojego projektu - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim z Urzędu Miasta w Sopocie.


PLACÓW ZABAW JEST JUŻ DUŻO?

Prezydent Jacek Karnowski cieszy się, że mieszkańcy są bardzo aktywni i liczy na to, że frekwencja w czasie głosowania na poszczególne projekty wyniesie w tym roku nawet 20 proc.

- Po ilości i jakości zgłoszeń widać, że Budżet Obywatelski przyjął się w Sopocie. Zresztą ta wysoka, wynosząca 15 proc., frekwencja w zeszłorocznym głosowaniu mówi sama za siebie. Pojawia się też coraz więcej projektów tzw. miękkich, czyli bardziej działań społecznych niż inwestycyjnych. To także cieszy, że ludzie wybierają jakieś zajęcia rekreacyjne czy programy medyczne, a nie ograniczają się tylko do placów zabaw czy siłowni pod chmurką, których jest już dużo - mówi prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

ZOBACZ WSZYSTKIE PROJEKTY

Wszystkie wnioski zgłoszone do BO można od 10 czerwca obejrzeć na stronie sopot.pl/bosopot. Mieszkańcy zgłaszali w tym roku dużo projektów związanych z prowadzeniem zajęć w bibliotekach, integracją seniorów itp. Ostateczną listę projektów poddanych pod głosowanie poznamy do 30 czerwca. Głosowanie odbędzie się od 10 do 24 września.


Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl