Wiadomości
Pocią "Słoneczny" wyjedzie na tory 23 czerwca 2018 roku. fot. Materiały prasowe Koleje Mazowieckie

środa,

13 czerwca 2018

11:41

"Słoneczne" połączenie Ustki z Warszawą wraca na tory. Zachęcić mają atrakcyjne ceny

23 czerwca na tory wraca pociąg ”Słoneczny”. W trakcie wakacji będzie woził pasażerów na trasie - z Ustki do Warszawy Wschodniej. Podróż zajmie niecałe 5 godzin. Zachętą mają być atrakcyjne ceny biletów, rabaty oraz bezpłatny przewóz rowerów.

Pierwszy skład ze stolicy wyjedzie 23 czerwca o godzinie 6.29. Po drodze zatrzyma się między innymi w: Legionowie, Ciechanowie, Mławie, Iławie, Prabutach, Malborku i Tczewie. W Gdańsku będzie o godz. 9.41. Po kilkuminutowym postoju pociąg ruszy w dalszą drogę do Ustki. Na miejscu będzie o godzinie 12.08.


CENY BILETÓW

Bilety do Ustki są dużo tańsze niż u wielu innych przewoźników. Za przejazd z Gdańska do Warszawy zapłacimy 45 złotych, a z Warszawy do Ustki 60 zł za bilety normalne. Honorowane są wszystkie ulgi ustawowe. To oznacza, że studenci za przejazd do Trójmiasta zapłacą zaledwie 22 zł, a jadąc do Ustki 29.40 zł.

PRZEWÓZ ROWERÓW

Rowery przewozić można bez żadnych dodatkowych opłat. Pasażerowie wraz z biletem otrzymają specjalną kartę rabatową. Na jej podstawie będą mogli korzystać z dodatkowych zniżek w Ustce i Trójmieście. Ponadto, z biletami Kolei Mazowieckich pasażerowie mogą kupować ulgowe bilety do instytucji kultury na Mazowszu i Pomorzu.

 

słoneczny

Fot. Materiał prasowe Koleje Mazowieckie


– Ten skład bardzo dobrze uzupełnia ofertę kolei nad Bałtykiem. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy Pomorza, ale i turyści z całego kraju. O jego sukcesie może świadczyć, to że łączy Mazowsze i Pomorze już tyle lat – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Pociąg "Słoneczny" będzie kursował od 23 czerwca do 2 września 2018 roku.

Jacek Klejment/mmt