Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

wtorek,

12 czerwca 2018

16:40

Będą pieniądze na remonty dróg gminnych i powiatowych na Pomorzu. Do wydania 27 milionów

23 pomorskie gminy jeszcze w tym roku dostaną pieniądze na remonty dróg gminnych i powiatowych. Do wydania z rządowego programu jest ponad 27 milionów złotych, a wartość dofinansowania to nawet 80 procent.
Właśnie ogłoszono wyniki konkursu. Pieniądze dostaną samorządy na terenie całego regionu. - To są gminy, które do tej pory miały trudności z otrzymaniem dofinansowania. Są Mikołajki Pomorskie na południu województwa, jest gmina wiejska Bobowo, Szemud, Krokowa, Przodkowo, Starogard, Nowa Karczma, Żukowo, Lipusz, powiaty kościerski i wejherowski - mówi wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
 
WYRÓWNAĆ SZANSE

Jak dodaje, program ma wyrównywać szanse i poziom życia, by można było dojechać do większych miast, instytucji czy ośrodków zdrowia. Ale celem było także udostępnienie terenów inwestycyjnych, by był do nich lepszy dojazd. - Dzięki inwestycjom będzie to kolejnych 25 kilometrów dróg, ale nie tylko, bo mamy w tych projektach skrzyżowania, ronda, ciągi pieszo-rowerowe i most. Zadania muszą zostać zrealizowane do końca roku, co oznacza, że gminy muszą być gotowe do rozpoczęcia inwestycji - dodaje wojewoda.

Na liście rezerwowej jest osiem projektów.


Więcej na ten temat posłuchaj tutaj:
Joanna Stankiewicz/mar