Wiadomości
Fot. Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdyni

wtorek,

12 czerwca 2018

10:02

Była wyczerpana, spragniona i poraniona. Nimfa z Gdyni czeka na swojego właściciela

W piątek strażnicy miejscy gdyńskiego Ekopatrolu uratowali papugę, która wleciała do pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Abrahama. Zmęczone, przestraszone i posiadające liczne obrażenia zwierzę zostało opatrzone i czeka na swojego właściciela w wolierze u strażnika miejskiego.

Uratowana przez Ekopatrol papuga to nimfa – średni ptak z rodziny kakaduowatych, naturalnie występujący w Australii. Samiec jest szary z jasną piersią i brzuchem. Ubarwienie głowy ma szaro-żółte. Posiada pomarańczowe plamy policzkowe. Ma biały brzeg skrzydła, szare nogi, dziób i sterówki. Samice mają szare pióra na głowie i żółty, prążkowany ogon.

ZRANIONA PAPUŻKA

– Papuga, która wleciała do budynku gdyńskiego MOPS-u, była bardzo wymęczona, spragniona i niestety poraniona. Być może musiała walczyć z innymi ptakami, bo miała wyrwane pióra na głowie i grzbiecie - mówi Leonard Wawrzyniak z Ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdyni. - Po złapaniu ptaka strażnicy natychmiast przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono mu fachowej pomocy - dodaje.

PTAK CZEKA NA WŁAŚCICIELA

Teraz papuga znajduje się u jednego ze strażników, który posiada wolierę. Tam przechodzi kwarantannę i przyjmuje specjalny antybiotyk oraz czeka na zgłoszenie się właściciela. Więcej informacji na temat zwierzęcia udziela Ekopatrol Straży Miejskiej w Gdyni pod numerem telefonu 661 600 582 lub 986.

WEZWAĆ EKOPATROL

Przypomnijmy, że w sytuacji, kiedy do domu wleci ptak, należy go złapać, nakrywając klatką, koszykiem lub kartonem, aby przestraszone zwierzę nie zrobiło sobie krzywdy, obijając się o ściany czy o szyby okienne. Następnie należy wezwać Ekopatrol, dzwoniąc pod numer telefonu 661 600 582 lub 986.|

oprac. pOr