Wiadomości
Fot. Pxhere

poniedziałek,

11 czerwca 2018

10:58

Cztery dzielnice w Gdańsku i Wejherowo bez ciepłej wody. Tak będzie do środy

Cztery gdańskie dzielnice do środy bez ciepłej wody. Chodzi o Chełm, Orunię, Ujeścisko i Szadółki. To w sumie tysiąc budynków, zarówno bloków mieszkalnych, jak i domów jednorodzinnych.

Przerwę w dostawie ciepłej wody zapowiedziało Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Powodem jest modernizacja i rozbudowa sieci ciepłowniczej. Ciepła woda ma powrócić w środę wieczorem.

O komentarz odnośnie obecnej sytuacji poprosiliśmy pracownika GPECu.

- System ciepłowniczy w tej części miasta to system rozdzielczy. Nie pozwala on na dokonanie przepięcia. Jednoczesna przerwa dla tych wszystkich dzielnic była jedyną możliwą opcją. Prace postępują zgodnie z planem, nie przewidujemy kolejnych przerw w dostawach ciepłej wody, zarówno w tych dzielnicach, jak i innych - mówiła Anna Pogorzelska, specjalistka ds. mediów w Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

TEN SAM PROBLEM W WEJHEROWIE

Od wtorku 12 czerwca od 6:00 do niedzieli 17 czerwca do 20:00 zostanie wstrzymana dostawa ciepłej wody dla wszystkich odbiorców ciepła zasilanych z OPEC w Wejherowie. Przerwa spowodowana jest koniecznością modernizacji źródła ciepła, ciepłowni "Nanice" w Wejherowie przy ul. Staromłyńskiej 41.

Monika Mazur-Chrzan/mk/mkul