Wiadomości
Fot. mat. prasowe

poniedziałek,

04 czerwca 2018

16:05

Wierzyca przyjaźniejsza dla kajakarzy. Będą nowe przystanie, wiaty, a to nie wszystko

Niebawem na Kociewiu 15 nowych stanic i przenosek. To część wartego 71 mln zł projektu Pomorskich Przystani Kajakowych.
- Na ten przetarg zabezpieczyliśmy 2,6 mln złotych. Ostatecznie wpłynęły dwie oferty. Tańsza z nich opiewa na 2,45 mln zł. Teraz komisja prowadzi prace sprawdzające, po których podpiszemy umowę - informuje Dariusz Szczubełek z Urzędu Gminy Starogard Gdański.

Jak podkreśla naczelnik Wydziału Rozwoju Magdalena Forc-Cherek, zadaniem gminy będzie budowa wiat, postojów i pozostałej infrastruktury. Takim szczególnym miejscem będzie Owidz, gdzie zaplanowano budowę pola namiotowego.

NOWOCZESNA STANICA KAJAKOWA

Podobna instalacja powstanie również w samym mieście. Urzędnicy na budowę zarezerwowali 365 tysięcy zł. Najtańsza oferta była o 70 tys. wyższa, dlatego zdecydowano się dołożyć brakującą kwotę. 

- Koncepcja zakłada, że w mieście powstanie nowoczesna stanica kajakowa z profesjonalnym slipem. Jest to miejsce do wyciągania i spuszczania kajaków na wodę, wraz z niezbędną infrastrukturą, między innymi pomostem i toaletami. Wodniacy będą mogli zostawić tu swoje kajaki, by zwiedzić Stare Miasto czy zanocować w hotelu. Zmieni się też wygląd Parku Miejskiego, który zostanie przebudowany i uporządkowany - informuje Małgorzata Rogala ze starogardzkiego magistratu.

Dzięki programowi Pomorskich Szlaków Kajakowych w całym województwie powstanie 800 kilometrów nowych szlaków kajakowych i ponad 200 przystani za 71 milionów złotych.

Tomasz Gdaniec/mich