Wiadomości
fot. Pixabay/ronomore

niedziela,

27 maja 2018

12:40

Słoneczną niedzielę zakłócą burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia

Co prawda temperatura w województwie pomorskim wahać się będzie między 22 a 27 stopniami Celsjusza, w niedzielnych wyprawach nad jezioro mogą przeszkodzić burze. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 80 procent. Synoptycy wydali już ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązuje do godziny 20. Lokalnie może spaść także grad.

IMGW w Gdyni ostrzegał przed wyładowaniami w weekend. O ile na terenie Trójmiasta do tej pory burze oszczędziły mieszkańców, to ostrzeżenie sprawdziło się chociażby w Malborku i Kątach Rybackich, gdzie pioruny uderzyły w budynki mieszkalne. Dlatego zalecamy szczególną ostrożność. 

NAJZIMNIEJ NAD MORZEM

Przelotne deszcze i lokalne burze, którym będzie towarzyszył porywisty wiatr mogą pokrzyżować niedzielne plany. Opady szacuje się od 10 mm do 25 mm, a prędkość wiatru może wynieść nawet 70 km/h. Im bardziej w głąb województwa - tym cieplej, tam temperatura będzie się wahała między 25 a 27 stopniami Celsjusza. Najzimniej nad morzem, tutaj maksymalnie termometry pokażą 22 stopnie Celsjusza.

W NOCY POGODNIE

Na szczęście burze odpuszczą w nocy. Temperatura minimalna wyniesie od 14 do 16 stopni Celsjusza, wiał będzie słaby, wschodni wiatr. Wstępne prognozy na nadchodzący tydzień są optymistyczne, synoptycy zapowiadają słoneczne dni.

mimi