Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel

piątek,

25 maja 2018

18:59

Forum Gdańsk już czeka na pierwszych gości. Tak wygląda dzień przed otwarciem [ZDJĘCIA]

Woda w kanale nie popłynie, ale będzie można zrobić zakupy. W sobotę wielkie otwarcie Forum Gdańsk. Po ubiegłotygodniowym falstarcie, kiedy obiekt nie otrzymał pozwolenia na użytkowanie, kompleks zaprasza do siebie od samego rana. - Jesteśmy gotowi na 100 procent - mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk.

Kompleks handlowy, rozpościerający się na obszarze ponad 6 ha otworzy się w sobotę od godziny 09:00. Do dyspozycji mieszkańców i gości będzie, między innymi, 170 sklepów i blisko 30 restauracji, barów i cukierni. Jest też kino z 9 salami i place zabaw dla dzieci.

forumgdansk2

Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel


Otwartych zostanie siedem wejść do galerii, w tym przejście podziemne od strony Bramy Wyżynnej. Ulica "Nowe Podwale Grodzkie", biegnąca pod budynkiem będzie udostępniona 2 czerwca.

 forumgdansk7

Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel


PRACE TRWAJĄ

Na dzień przed otwarciem galerii handlowej ekipy budowlane wciąż pracują na terenie obiektu. Jak zapewnia Magdalena Gibney, to ostatnie przygotowania przed otwarciem. - Sprzątanie potrwa całą noc, by jutro na godzinę 09.00 wszystko błyszczało – powiedziała Radiu Gdańsk.

 forumgdansk8

Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel


Na otwarciu Forum Gdańsk fragment Kanału Raduni, przecinający budynek, będzie wciąż przykryty płytą. Kiedy popłynie tam woda? - Na to pytanie na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie odpowiedzieć. Trwają różne procedury administracyjne. Jak się zakończą, miejmy nadzieję, woda popłynie – dodawała M. Gibney.

 forumgdansk3

Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel


CAŁODOBOWO

Sklepy, restauracje i punkty usługowe w Forum Gdańsk czynne będą od poniedziałku do soboty w godzinach od 09:00 do 22:00 i w niedziele handlowe od 09:00 do 21:00. Część obiektu będzie otwarta całodobowo. Podobnie dwa tarasy widokowe. Będzie można przejść przez bulwar i skorzystać z parkingów czynnych przez 24h/dobę.

 forumgdansk1

Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel


Na terenie kompleksu znajduje się także wyremontowany budynek dawnego przedszkola Sióstr Elżbietanek, w którym powstaną miejsca hotelowe i restauracja. Jest też Kunszt Wodny, w którym siedzibę znajdzie Instytut Kultury Miejskiej, działający w tej chwili przy Długim Targu.

 forumgdansk4

Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel


PRZEZ TYDZIEŃ ZA DARMO

Od soboty przez tydzień na parkingu Forum Gdańsk kierowcy zaparkują bezpłatnie. Udostępnionych zostanie, póki co,  800 miejsc postojowych, docelowo będzie ich ponad 1000. Wjazd znajduje się od strony ulicy 3 Maja. Przygotowano też 106 miejsc parkingowych dla rowerów i 2 stacje naprawcze.

 forumgdansk6

Fot. Radio Gdańsk/Ola Nietopiel


Forum Gdańsk powstaje w formule partnerstwa publiczno prywatnego czyli przy udziale Miasta Gdańsk i spółki Multi Poland, która jest częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. 40 procent powierzchni całego kompleksu to przestrzeń publiczna, dostępna dla wszystkich klientów i turystów.

Inwestycja pochłonęła 900 mln złotych.

Ola Nietopiel/mk