Wiadomości
Fot. Pixabay

czwartek,

17 maja 2018

08:06

Słoneczny maj się skończył? Na razie w prognozie deszcz i zachmurzenie [POGODA]

Przez kilka dni możemy zapomnieć o temperaturze powyżej 20 stopni, błękitnym niebie i ogrzewającym słońcu. Czekają nas opady deszczu, a w strefie nadmorskiej - także porywisty wiatr.
W czwartek na Pomorzu możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze przelotnie spadnie deszcz, we wschodniej części województwa będą burze. Temperatura będzie się wahać od 16 do 19 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, ale w strefie nadmorskiej dość silny, porywisty północny i północno-zachodni. W czasie burz powieje do 65 km/h.


CZWARTKOWA NOC

W nocy przewidywane jest duże zachmurzenie, jedynie w zachodniej części województwa większe przejaśnienia, na wschodzie województwa przelotne opady deszczu, miejscami silne zamglenia. Wiatr umiarkowany, w strefie nadmorskiej dość silny, również północny i północno-zachodni. Temperatura minimalna od 8 do 10 stopni Celsjusza.

PODOBNIE W PIĄTEK

Podobna pogoda przewidywana jest na piątek - duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Lokalnie, na wschodzie województwa, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 19 stopni, nad morzem około 16. Wiatr umiarkowany, w strefie nadmorskiej okresami dość silny, porywisty, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 7 do 9 stopni Celsjusza, nad samym morzem około 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo w strefie brzegowej okresami może być dość silny i porywisty, z kierunków północnych.

pOr