Wiadomości
Fot. Pixabay

czwartek,

17 maja 2018

13:20

Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę. GZDiZ rozda 10 000 kwiatów

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ma do rozdania ok. 10 000 roślin. Posadzone w marcu bratki i stokrotki zachwyciły wielu mieszkańców Gdańska, ale nadszedł czas na nasadzenia letnie. Kwiat stokrotki i bratka będzie kwitł jeszcze przez kilka tygodni. W piątek 18 maja 2018 r. od godziny 14.00 wszystkim chętnym zostaną rozdane kwiaty w Parku Uphagena oraz przy ul. 3 Maja vis a vis ronda Ofiar Katynia.

"NIECH NASZE MIASTO MIENI SIĘ KOLORAMI KWIATÓW"

- Z uwagi na "zieloną misję", jaką pełnimy w mieście, wyrzucenie kwitnących jeszcze stokrotek i bratków do kompostownika byłoby wielkim grzechem, co potwierdzi każdy miłośnik ogrodnictwa – mówi Ewelina Latoszewska, kierownik Działu Utrzymania Zieleni. Dlatego GZDiZ zaprasza mieszkańców, przedszkola i szkoły, aby zabrali rośliny i udekorowali nimi balkony, tarasy, przedogródki i podwórka.

W piątek 18 maja br. od godziny 14.00 kwiaty będzie można odebrać w dwóch lokalizacjach:

-  Parku Uphagena w Gdańsku - Wrzeszczu
-  Teren zielony przy ul. 3 Maja vis a vis ronda Ofiar Katynia

GZDiZ prosi mieszkańców o zabranie ze sobą pojemników (kartoników bądź koszyków), w których bezpiecznie przeniosą rośliny.

Warto dodać, że rośliny posadzone w ogrodzie, takie jak bratki, zawiążą nasiona i wysieją się do gruntu, a stokrotki przetrwają zimę i zakwitną następnej wiosny.

oprac. mimi