Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Rafał Mrowicki

wtorek,

15 maja 2018

18:23

Wielkie środowe otwarcie Forum Gdańsk odwołane. Nie ma pozwolenia na użytkowanie. Jest komentarz miasta

Zaplanowane na środę otwarcie Forum Gdańsk nie odbędzie się. Obiekt nie otrzymał pozwolenia na użytkowanie. Multi Poland, główny inwestor Forum Gdańsk zdecydował się przesunąć otwarcie kompleksu na późniejszy termin. Na razie nie jest znany.

- Jest nam ogromnie przykro z powodu zmiany terminu otwarcia Forum Gdańsk i serdecznie za to przepraszamy – mówi Patrick Van Dooyeweert, Chief Investment & Development Officer Multi Corporation.

"POINFORMUJEMY O NOWYM TERMINIE"

– Wiemy, że wielu gdańszczan czeka na Forum. Tak szybko jak to tylko możliwe, a będzie to naprawdę szybko, poinformujemy o nowym terminie otwarcia. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, związane z dzisiejszą decyzją – powiedział Patrick Van Dooyeweert.

PARTNERSTWO PUBLICZNE

Forum Gdańsk powstaje w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miasta Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To miejsce, łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, które powstało m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

"TO SAMODZIELNA DECYZJA MULTI POLAND"

W rozmowie z Radiem Gdańsk do sprawy odniosła się Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prezydenta miasta Gdańska. - To była samodzielna decyzja Multi Poland, to on jest inwestorem. My nie mamy na to wpływu. Szanujemy jednak tę decyzję, bo zgadzamy się, że komfort dla gości i jakość wykonania obiektu są najważniejsze. Czekamy na dalsze kroki inwestora i informację o nowym terminie otwarcia - mówiła.


oprac. mk