Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

wtorek,

15 maja 2018

10:34

W Słupsku powstanie pięć nowych boisk, jedno zostanie wyremontowane. "Musimy nadrobić ubiegły rok"

Cztery boiska powstaną przy szkołach, jedno w parku Witkacego.

Boiska powstaną przy szkołach podstawowych numer 4 przy ulicy Leszczyńskiego, numer 5 przy ulicy Hubalczyków i numer 6 przy ulicy Starzyńskiego oraz Zespole Szkół przy ulicy Szczecińskiej. Ponadto jedno boisko zostanie zbudowane w parku Witkacego przy ulicy 11 Listopada.

LEPSZY MOMENT

Wiceprezydent Słupska Marek Biernacki przyznaje, że w planach było zbudowanie boisk w ubiegłym roku, ale przeszkodziła pogoda. - Było deszczowe lato, mieliśmy kłopoty z rozstrzygnięciem przetargów na budowę tych boisk. Teraz staramy się nadrobić ten czas, pogoda sprzyja. Przetargi na budowę czterech boisk wygrała jedna firma, na jedno druga - dodaje wiceprezydent Słupska.

BEZPIECZNA NAWIERZCHNIA

Wszystkie boiska będą przystosowane do uprawiania piłki nożnej i piłki ręcznej. Będą otoczone płotem o wysokości od czterech do sześciu metrów. - Boiska będą miały wymiary 44 na 24 metry. Pokryte zostaną specjalną, miękką nawierzchnią. Na zmieloną gumę, która jest warstwą główną, położona będzie warstwa ścieralna. To nawierzchnia bezpieczna dla dzieci w razie upadku - mówi Ewa Weitmann z urzędu miejskiego w Słupsku.

Koszt budowy pięciu boisk to około 1,7 mln złotych. Obiekty mają być gotowe w ciągu dwóch miesięcy. Dodatkowo, jak zapowiedział wiceprezydent Słupska Marek Biernacki, jesienią zostanie wyremontowane boisko do koszykówki przy szkole podstawowej numer 5.

 

Przemysław Woś/mili