Wiadomości
Nowa droga pod Huciskiem poprowadzi od dworca do Forum Gdańsk Fot. Youtube/Innatelewizja

wtorek,

15 maja 2018

10:28

Miała być otwarta razem z Forum Gdańsk, nie udało się. Nowa ulica z dwutygodniowym opóźnieniem

Nowa ulica w Gdańsku z dwutygodniowym opóźnieniem. Dopiero w czerwcu drogowcy otworzą omijającą Hucisko ulicę Nowe Podwale Grodzkie. Co jest przyczyną opóźnień i kiedy kierowcy pojadą długo oczekiwaną drogą? Sprawdziliśmy.

Jak podają inżynierowie z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, planowane na 19 maja otwarcie półtorakilometrowej drogi opóźni się z powodu wciąż trwających odbiorów. Chodzi o systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych, odwodnieniowych i czujniki zanieczyszczeń.

Najbardziej prawdopodobny termin otwarcia biegnącej pod Forum Gdańsk drogi to sobota, 2 czerwca.

NOWY BUSPAS

W tym samym czasie uruchomiony zostanie także ponad kilometrowy buspas wzdłuż Wałów Piastowskich i Podwala Grodzkiego do Bastionu św. Elżbiety. To rozwiązanie ma zaoszczędzić pasażerom komunikacji miejskiej około 10 minut. Kierowcy od strony Wrzeszcza i Błędnika stracą natomiast jeden pas. Drogowcy zapewniają, że zmiany nie wpłyną znacząco na korki.

Centrum handlowe Forum Gdańsk otwarte zostanie w środę o 9:00. Korków można się spodziewać w rejonie wjazdu od ulicy 3 Maja - podpowiadają policjanci. Sytuację na miejscu będziemy śledzić w autopilotach Radia Gdańsk.

Sebastian Kwiatkowski/mich