Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

wtorek,

15 maja 2018

08:37

Łukasz Hamadyk wykluczony z klubu PiS w gdańskiej Radzie Miasta. Jednogłośna decyzja

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w gdańskiej Radzie Miasta jednogłośnie wykluczył ze swego składu pana radnego Łukasza Hamadyka - poinformował przewodniczący klubu Kazimierz Koralewski.

Łukasz Hamadyk już w ubiegłym roku rozważał zawieszenie członkostwa w klubie PiS w Radzie Miasta Gdańska. Powodem było sierpniowe głosowanie ws. zwiększenia wieloletniej prognozy finansowej miasta, w którym wszyscy radni PiS głosowali przeciwko.

Radny protestował w ten sposób przeciwko dyscyplinie klubowej w tej sprawie. Prognoza finansowa obejmowała rewitalizację dzielnic jego okręgu wyborczego, między innymi Nowego Portu i Oruni. Przewodniczący gdańskich radnych PiS Kazimierz Koralewski tłumaczył to zbyt niskimi środkami w prognozie na pomoc społeczną.

HAMADYK: "TO SYTUACJA KURIOZALNA"

Radny Łukasz Hamadyk jest zaskoczony decyzją klubu. - Dowiedziałem się o tym z mediów i od osób trzecich, nikt mnie o tym nie poinformował. To sytuacja kuriozalna. Pytałem w piątek radnego Koralewskiego o czy klub będzie zwoływany i nic takiego się nie zapowiadało - mówi w rozmowie z nami radny Łukasz Hamadyk.

Pytany przez nas o komentarz przewodniczący klubu radnych PiS Kazimierz Koralewski powiedział nam, że klub decyzja o zwołaniu klubu zapadła w poniedziałek. Dodał, że żaden z radnych nie chciał obecności radnego Hamadyka, a decyzja o jego wykluczeniu z klubu była jednogłośna.

Łukasz Hamadyk jest radnym Miasta Gdańska od 2014 roku. Jest członkiem komisji sportu oraz komisji zrównoważonego rozwoju. Wcześniej był przewodniczącym Rady Dzielnicy Nowy Port.

mc/mich/Rafał Mrowicki