Wiadomości
Chcecie wiedzieć jak walczyć z chorobami tkanki łącznej? Przyjdźcie i zapytajcie ekspertów Fot. Radio Gdańsk/Joanna Matuszewska

poniedziałek,

14 maja 2018

13:49

Jak walczyć z reumatoidalnym zapaleniem stawów i toczniem? Przyjdź na spotkanie z lekarzami [BĄDŹ ZDRÓW BEZ KOLEJKI]

Reumatolidalne zapalenie stawów i toczeń to autoimmunologiczne choroby tkanki łącznej. Powstają w wyniku ataku układu odpornościowego na komórki, które są odbierane jako ciała obce. W środę 16 maja w Radiu Gdańsk odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać na ten temat z lekarzami i wykładowcami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas kolejnego spotkania w ramach Bądź Zdrów bez Kolejki będzie można poznać sposoby prowadzenia terapii u osób chorujących na RZS i toczeń, dowiedzieć się, jakiej diety powinno się przestrzegać, a także co jest szkodliwe i co może wspomóc proces leczenia. Jednocześnie uczestnicy będą mogli zadać własne pytania ekspertom oraz skonsultować z nimi swoje wyniki badań.

Gośćmi i ekspertami w czasie spotkania będą prof. dr hab. Zbigniew Zdrojewski, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Chorób Tkanki Łącznej i Geriatrii GUMed i dr n. med. Anna Masiak, reumatolog.

Spotkanie odbędzie się w środę 16 maja o godzinie 16:00 w studiu koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna przy al. Grunwaldzkiej 18 we Wrzeszczu. Poprowadzą je dziennikarki Radia Gdańsk, Joanna Matuszewska i Joanna Stankiewicz. Wstęp jest wolny.

mkul