Wiadomości

sobota,

12 maja 2018

11:00

Znany instruktor tańca ze Słupska aresztowany pod zarzutem pedofilii

Zdaniem prokuratury Paweł K. utrzymywał stosunki seksualne z nastolatkami. Mężczyzna został aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia.

Policja i prokuratura operacyjnie ustaliły, że 34-letni instruktor od około półtora roku utrzymywał kontakty intymne z dwiema dziewczynkami. To 13 i 14-latka. Zdaniem śledczych do intymnych zbliżeń miało dochodzić po zajęciach tanecznych, które prowadził Paweł K.

MOŻE USŁYSZEĆ KOLEJNE ZARZUTY

Informację potwierdził prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Jak podkreślił, sprawa ma niezwykle delikatny charakter, bo chodzi o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Nie wykluczył też, że Paweł K. usłyszy kolejne zarzuty.

Sąd Rejonowy w Słupsku na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 34-latka na trzy miesiące. Pedofilia jest zagrożona karą do 10 lat więzienia.

ZNANY W SŁUPSKU I W KRAJU

Paweł K. od lat zajmował się tańcem. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Słupsku tzw. bboyów. Prowadził zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, wygrywał liczne konkursy w kraju. Był też stypendystą miasta Słupska z dziedziny kultury.

 

Przemysław Woś/mmt