Wiadomości
Fot. Pixabay

czwartek,

03 maja 2018

12:07

Burze, silny wiatr, a nawet gradobicie. IMGW ostrzega: "Zagrożona jest zwłaszcza wschodnia część województwa"

Deszcz, burze, do tego porywisty wiatr, a nawet gradobicie. Czwartek zdecydowanie nie będzie przyjemnym dniem, jeśli chodzi o pogodę. Od godziny 13 do wieczora obowiązywać będzie dla Pomorza ostrzeżenie IMGW przed burzami i silnym wiatrem.

- Zagrożona jest zwłaszcza wschodnia część województwa - mówi dyżurny synoptyk IMGW w Gdyni Rafał Szewczyk. Tam lokalnie spaść może nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr w porywach osiągnie nawet sto kilometrów na godzinę. Możliwe jest też gradobicie. 

KIEPSKI CZWARTEK

- Burze będą się też przemieszczać przez Żuławy Wiślane na Warmię – w kierunku Wisły. W godzinach popołudniowych w województwie pomorskim zapowiadane jest ochłodzenie – mówił Piotr Kowalkowski z Info Meteo Elbląg.

LEPIEJ OD PIĄTKU

Za to od piątku już słonecznie i bez deszczu. Z dnia na dzień będzie też coraz cieplej. Od 17 stopni w piątek do 25 we wtorek. To w głębi lądu. Nad morzem od 11 stopni w piątek do 17 na początku przyszłego tygodnia. Przelotnie popadać może jeszcze w czwartkową noc. Temperatura spadnie do 5 stopni.
Marcin Lange/pOr