Wiadomości
Fot. Pixabay

wtorek,

24 kwietnia 2018

16:38

W Sopocie znów będzie całodobowa apteka. Leki w nocy kupimy od 1 maja

Wraca apteka całodobowa w Sopocie. Usługi nocne będzie świadczyć tylko w sezonie. Sopot bez nocnego zabezpieczenia aptecznego jest od listopada ubiegłego roku.
- Całodobowa apteka przy ul. Monte Cassino ruszy 1 maja i w takiej formule będzie pracować do połowy września. Teraz też działa tam apteka, która po prostu wydłuży godziny pracy – mówi wiceprezydent miasta Joanna Cichocka Gula.

URZĄD CAŁY CZAS PRACUJE

Jak dodaje, urząd cały czas pracuje nad tym, by wybrnąć z ciężkiej sytuacji i zapewnić mieszkańcom całoroczne zabezpieczenie w postaci nocnych dyżurów aptek. Dotychczasowe rozmowy z farmaceutami i ministerstwem zdrowia nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

- Wielu naszych działań nie możemy zrealizować z powodów prawnych. Na końcu i tak musi się wypowiedzieć Izba Aptekarska. Musiałoby się też zmienić prawo w Polsce, by można było otworzyć aptekę – przyznaje wiceprezydent.

CO NAJMNIEJ 500 METRÓW ODLEGŁOŚCI

Według przepisów nowa apteka nie może powstać w promieniu 500 metrów od już istniejącej. Propozycja miasta wynajęcia lokalu pod aptekę po atrakcyjnej cenie nie spotkała się z zainteresowaniem.

Farmaceuci nie chcą prowadzić działalności nocnej w Sopocie, bo twierdzą, że nie ma takiej potrzeby i że im się to nie opłaca.

Aleksandra Nietopiel/mar