Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

piątek,

20 kwietnia 2018

13:08

16 tysięcy za korki Lewego i ponad 22 tysiące łącznie. Tyle pieniędzy dla hospicjów udało się zebrać podczas licytacji

4 tysiące złotych za sportową bluzę Kamila Stocha z autografem, 850 złotych za koszulkę Mistrzyń Polski w piłce ręcznej, 1500 złotych za złoty naszyjnik od choreograf Katarzyny Sokołowskiej, no i aż 16 tysięcy złotych za korki Lewego. Dobiegła końca ostatnia licytacja na antenie Radia Gdańsk, na rzecz pomorskich hospicjów. Łącznie udało nam się zebrać 22 350 zł!

Ostatnia, piątkowa licytacja była zwieńczeniem akcji. Przedmiotem, przeznaczonym na tę aukcję, były korki Roberta Lewandowskiego. Prawdziwy rarytas. Jeszcze były na nich drobiny ziemi, po której biegał. I autograf przede wszystkim. Robert grał w nich w poprzednim sezonie, strzelał bramki i wygrywał mecze. Słuchacz, który przedstawił się jako Johnny Bros, zaoferował za nie aż 16 tysięcy złotych!

WOLONTARIUSZE WSZĘDZIE

Podczas ostatniej licytacji w studiu Radia Gdańsk z Tomaszem Galińskim obecna była też Aleksandra Kalita z Fundacji Hospicyjnej. - W niedzielę mamy finał naszej akcji. Od samego rana zaczynamy Pola Nadziei na Pomorzu. Miejsc z wolontariuszami będzie wiele, zaczynając od Pucka, aż po Gdynię, Sopot i Gdańsk. W zasadzie wolontariuszy będzie można spotkać pod kościołami, ale też na różnego typu placach, ulicach. Wolontariusze będą wszędzie - mówiła. 

ŻONKIL SPECJALNY

- Wolontariusze będą z charakterystycznymi kwiatami. U nas jest żonkilowo już w każdym hospicjum. Od piątku rozwozimy kwiaty w różne miejsca, do kościołów, lokali gastronomicznych, firm, które z nami współpracują i angażują się w akcję. W niedzielę odbędzie się też żonkilowa parada w Gdańsku, jako symbol Pól Nadziei - dodała Kalita. 


Szczegółowy program tegorocznych Pól Nadziei na Pomorzu >>>TUTAJ.

mk