Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

poniedziałek,

16 kwietnia 2018

11:58

Początek tygodnia pochmurny i mokry. Synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia [PROGNOZA POGODY]

Po słonecznym weekendzie zapowiada się pochmurny początek tygodnia. Od rana słońce jest schowane, a deszcz także nie omija Pomorza. Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenie 1 stopnia przed intensywnymi opadami, które obowiązuje do wtorkowego poranka.

Na Pomorzu prognozowane są przemieszczające od południa opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm - czytamy na stronie internetowej.

CHŁODNIEJ

Na termometrach maksymalnie 15 stopni Celsjusza na północnym zachodnie i do 18 stopni na południowym wschodzie, tylko miejscami nad samym morzem około 11. Wiatr słaby zmienny, przechodzący na kierunki północne. Nad morzem wiatr umiarkowany, północno-wschodni i północny. Uwaga, w czasie burz mogą pojawić się porywy wiatru do 65 km/h.

Noc będzie także bardzo pochmurna, jedynie w rejonie Ustki nad ranem pojawią się przejaśnienia. Pomorza nie ominą też opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, a także silne zamglenia, lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do 300 m.

SZANSA NA LEPSZĄ POGODĘ?

Prognozowana jest wysokość opadów deszczu od 5 mm do 10 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura minimalna od 6 do 8 stopni w powiatach północnych i od 9 do 10 w południowych. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków północnych.

We wtorek także nie będzie zbyt wiele słońca, pojawią się także opady deszczu. Ale jest dobra wiadomość - synoptycy zapowiadają postępujące od zachodu większe przejaśnienia i stopniowy zanik opadów.

Na termometrach maksymalnie od 15 do 18 stopni, jedynie nad samym morzem około 10. Wiatr umiarkowany z kierunków północnych.

oprac. mar