Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk

niedziela,

15 kwietnia 2018

17:04

"Każde miejsce jest dobre do spotkania z Bogiem". Ewangelia na plaży w Gdyni - wielu chętnych do słuchania i czytania

II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego odbywa się na gdyńskiej plaży. Od rana znani Pomorzanie i gdynianie czytają fragmenty pisma świętego. Pogoda, więc chętnych było sporo.

Dociera taka forma do wielu z nas - mówią młodzi gdynianie. - Zatrzymują się turyści, spacerowicze, a także ci, którzy przyszli na plażę i leżą na kocach nieopodal. Plaża to miejsce jak każde inne, by posłuchać tego, co mówi do nas Bóg. Jedni pójdą do kościoła, a inni usłyszą to na piasku - mówią uczestnicy tej wyjątkowej ewangelizacji. - W zeszłym roku było chłodniej i sklepy nie były zamknięte. Dziś jest inaczej. W Ewangelii jest napisane "Idźcie i goście" - dodają.

- My, Diakonia Tańca z Rumi z kościoła Wspomożenia Wiernych. przyszliśmy i zaprezentujemy dwa tańce. Przyszliśmy i głosimy. Czytanie Pisma Św. łączone jest ze śpiewem i tańcem poruszającym ducha i wyzwalającym radosne emocje, takim pozytywnym "rabanem", do którego zachęcił nas Papież - opowiadają.

WIĘKSZY SENS

Spotkanie jest otwarte, zaadresowane głównie do rodzin oraz młodzieży. - Jeśli są chętni do wspólnego tańca to zapraszamy na scenę. Jesteśmy tu całą rodziną. Taka nasz mała wspólnota. Zapraszamy do nas każdego, komu bliska jest taka forma modlitwy tańcem - mówią członkowie Diakoni. - To świetny pomysł, by usłyszeć te wyjątkowe słowa i by je zapamiętać - mówi 32-letni Roman z Wejherowa. - Przyjechałem dziś na bulwar nadmorski z dziewczyną. Podczas spaceru usłyszeliśmy damski głos, który wyraźnie i głośno czytał słowa z listu św. Pawła. Ja znałem te słowa wcześniej. Kiedyś zapamiętałem z kazania w kościele. A dziś tu na plaży miały zupełnie inny sens. Nie wiem czy to kwestia plaży i morza, czy to jakaś autosugestia, ale usłyszałem dziś w tych słowach trochę więcej niż dotychczas.

ZALECENIE PAPIEŻA

Po południu zorganizowano blok rodzinny. Wydarzenie jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka skierowany do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio. Powiedział wtedy właśnie: "Chcę, byście poszli na ulice robić raban!". Zachęceni tym wezwaniem organizujemy "Słowo na Plaży" od 3 lat - mówią organizatorzy. Wydarzenie objęli honorowym patronatem Arcybiskup Metropolita Gdański oraz prezydent Miasta Gdyni.

Anna Rębas/mich

Każde miejsce jest dobre do spotkania z Bogiem.

Ewangelia na plaży .  Chętnych do słuchania i czytania dużo.

 

   II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego odbywa się na gdyńskiej plaży.

   Od rana znani Pomorzanie i Gdynianie czytają fragmenty pisma świętego.Pogoda dopisała więc i chętnych było sporo. Dociera taka forma do wielu z nas- mówią młodzi gdynianie

         Zatrzymują się turyści, spacerowicze a także ci którzy przyszli na plażę i leżą na kocach nieopodal. Plaża to miejsce jak każde inne by posłuchać tego co mówi do nas Bóg. Jedni pójdą do kościoła a inni usłyszą to na piasku mówią uczestnicy tej wyjątkowej ewangelizacji.  W zeszłym roku było chłodniej i sklepy nie były zamknięte. Dziś jest inaczej. W ewangelii dzis napisane "Idźcie i goście".

  Więc my Diakonia Tańca z Rumii z kościoła Wspomożenia Wiernych przyszliśmy i zaprezentujemy dwa tańce. Przyszliśmy i głosimy

Czytanie Pisma Św. łączone jest ze śpiewem i tańcem poruszającymi ducha i wyzwalającymi radosne emocje - takim pozytywnym "rabanem", do którego zachęcił nas Papież.

Spotkanie jest otwarte, zaadresowane głównie do rodzin oraz młodzieży.      Jeśli są chętni do wspólnego tańca to zapraszamy na scenę. jesteśmy tu całą rodziną. Taka nasz mała wspólnota.zapraszamy do nas każdego komu bliska taka forma modlitwy tańcem mówią członkowie  Diakoni. To świetny pomysł by usłyszeć te wyjątkowe słowa i by je zapamiętać mówi 32 letni Roman z Wejherowa. Przyjechałem dziś na bulwar nadmorski z dziewczyną .       Podczas spaceru usłyszeliśmy damski głos, który wyraźnie i głośno czytał słowa z listu św Pawła. Ja znałem te słowa wcześniej. Kiedyś zapamiętałem z kazania w kościele. A dziś tu na plaży miały zupełnie inny sens.

Nie wiem czy to kwestia plaży i morza czy to jakaś autosugestia ale usłyszałem dziś w tych słowach troche więcej niż dotychczas.

Po południu zorganizowano blok rodzinny. Wydarzenie jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka skierowany do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio. Powiedział wtedy właśnie: "Chcę, byście poszli na ulice robić raban!". Zachęceni tym wezwaniem organizujemy "Słowo na Plaży" od 3 lat- mówią organizatorzy. Wydarzenie objęli honorowym patronatem: Arcybiskup Metropolita Gdański oraz Prezydent Miasta Gdynia.

 

Arębas R.G