Wiadomości
Fot. Gdańsk.pl/Dominik Paszliński

niedziela,

15 kwietnia 2018

13:11

Szansa dla studentów, czyli start kolejnej edycji programu Wakacyjny Staż. "W ubiegłym roku zatrudniono kilkadziesiąt osób"

370 ofert staży, ufundowanych przez 80 firm i instytucji publicznych. Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń uczestników do gdańskiego projektu Wakacyjny Staż.

W tym roku można starać się o pracę między innymi w branży bankowej, deweloperskiej, finansowej, hotelarskiej, IT, kosmetycznej, księgowej, medialnej, telekomunikacyjnej czy turystycznej. Wnioski mogą składać studenci wszystkich lat i kierunków studiów, z Polski i z zagranicy, a także absolwenci do dwóch lat po ukończeniu studiów.

Czas trwania stażu wynosi minimum miesiąc - w okresie od lipca do końca września. Termin ustalany jest indywidualnie z fundatorem stażu. Laureaci projektu otrzymują wynagrodzenie w kwocie minimum 1400 zł brutto za miesiąc pracy. Z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe, bo młodzi ludzie wiedzą, że warto. W ubiegłym roku było około 370 ofert, a zgłosiło się 1400 osób.

SZANSA NA STAŁE ZATRUDNIENIE

- "Wakacyjny Staż" pozwala młodym ludziom stawiać pierwsze kroki na drodze do kariery zawodowej i zdobyć praktyczne umiejętności oraz cenne doświadczenie. Dla pracodawców to szansa na zdobycie nowych pracowników. W ubiegłym roku kilkadziesiąt osób, które wzięły udział w projekcie, zostało zatrudnionych - mówi Olimpia Schneider z Urzędu Miasta Gdańska.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy do 9 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie wakacyjnystaz.pl. Etap rekrutacji zaplanowano na okres od 21 maja do 8 czerwca.
Joanna Stankiewicz/mro