Wiadomości
fot. Radio Gdańsk/Marek Nowosad

sobota,

14 kwietnia 2018

16:18

W Elblągu zasadzili dwa tysiące drzewek. "Tak uczymy się szanować przyrodę"

Dwa tysiące drzewek zasadzili w sobotę elblążanie w Krasnym Lesie. Do wspólnego wiosennego sadzenia drzew zaprosili leśnicy. 

Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg wyjaśnia, że to kolejna akcja tego typu. - Wymyśliłem, że powinniśmy zrobić szlak po miejscach sadzenia drzew, by obserwować jak urosły. Dziś sadzimy lipy na miejscu wyciętych ponad 100-letnich buków. Chcemy, żeby drzewostan był bardziej zróżnicowany - mówi.

TRZY ALEJKI DRZEW

We wspólnym sadzeniu drzew w Krasnym Lesie pod Elblągiem wzięła udział ponad setka Elblążan. Niektórzy, jak państwo Jankowscy z wnukami zasadzili aż trzy alejki. - Będziemy doskonale pamiętali, które drzewa są nasze - mówi pan Janusz i dodaje: - Właśnie tłumaczyłem wnukowi, że prawdziwy mężczyzna musi w życiu zasadzić drzewo, zbudować dom i mieć syna. Jedno z zadań jest już za nim. 

Z kolei pani Halina wyjaśnia, że uczestnicy przez sadzenie drzew uczą się szanować przyrodę. - Uczymy się dbać i rozprzestrzeniać jak najwięcej, żeby było jak najwięcej pięknych pachnących drzew, żeby było czym oddychać - dodaje pani Halina. 

Po ciężkiej pracy na uczestników akcji czekało wspólne ognisko z kiełbasami i specjalny namiot edukacyjny dla najmłodszych.

Marek Nowosad/dr

Zobacz Galerię