Wiadomości
Fundacja Marka Kamińskiego od lat organizuje obozy motywacyjne Zdobywców Biegunów

sobota,

14 kwietnia 2018

10:13

Wielki Life Plan Fundacji Marka Kamińskiego. Nabór dzieciaków chętnych do zdobycia biegunów trwa

- Każde dziecko może nauczyć się jak zdobywać bieguny - uważa podróżnik Marek Kamiński. Jego Fundacja prowadzi nabór do projektu pod nazwą Life Plan. - Szukamy dzieci w wieku od 12 do 16 lat, które są w trudnej sytuacji życiowej, a chcą zrealizować swoje marzenia. Wystarczy że przyślą pracę o tym jaki jest ich biegun, a mają wielką szansę znaleźć się w projekcie obejmującym 10 miesięczne wsparcie - mówi Kamiński.

Fundacja Marka Kamińskiego prowadzi ogólnopolski konkurs artystyczny „Jaki Jest Twój Biegun?”. Do wygrania w konkursie jest udział w programie stypendialnym Life Plan. Fundacja wesprze, każde dziecko zakwalifikowane do Life Plan, programem rozwojowym o wartości 10 tysięcy złotych.

CZYM JEST LIFE PLAN?
Fundamentem dla projektu Life Plan, 8 - miesięcznego rozwojowego programu stypendialnego, jest metoda Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Powstała ona na bazie doświadczeń z wypraw znanego polskiego polarnika i podróżnika. Ten program, Life Plan, jest kontynuacją wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu zmiany w ich życiu. Tak, jak metoda Biegun wpłynęła na Jaśka Melę podczas wypraw na Bieguny w 2004 roku.

life plan
Źródło Fundacja Marka Kamińskiego

Celem Life Planu na 2018 rok jest objęcie wsparciem 25 uczestników w wieku 12 – 16 lat, którzy w czasie 8 miesięcy poznają metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu sformułują swój cel i będę go realizować. W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje.

PROJEKT NA LATA
Fundacja rozpoczyna realizację projektu Life Planw tym roku od 25 uczestników. Program jest jednak bardzo ambitnie zaplanowany na lata. W ciągu następnych 10 lat Fundacja zamierza objąć programem około 1000 dzieci – 100 rocznie.

Uczestnicy przejdą przez 8 modułów edukacyjnych w tym:
1.dwutygodniowe Obozy Zdobywców Biegunów,
2.warsztaty rozwoju kompetencji,
3.wyprawę surviwalową.

Dodatkowo przewidziane jest 7 sesji indywidualnych z trenerem metody Biegun, podczas których uczestnicy będą wspólnie z trenerem szukać rozwiązań dla pojawiających się w trakcie procesu trudności i wyzwań.

DLA KOGO JEST LIFE PLAN?
Dla ambitnych nastolatków w wieku 12 - 16 lat, którzy mają trudną sytuację życiową lub są przewlekle chorzy, niepełnosprawni.

FMK 1
Źródło:Fundacja Marka Kamińskiego

JAK PRZYSTĄPIĆ DO KONKURSU
?

Przygotuj pracę artystyczną na temat "Jaki jest Twój Biegun?" w formie pracy pisemnej, prezentacji elektronicznej, bilboardu/ plakatu/ kolaża z opisem, filmu, piosenki, wiersza, etc. Jako Biegun potraktuj swoje marzenie, cel, do którego chcesz dążyć i je zrealizować. Następnie wydrukuj kartę zgłoszeniową i regulamin konkursu, które dostępne są poniżej:

REGULAMIN KONKURSU LIFE PLAN, KARTA ZGŁOSZENIOWA >>> KLIKNIJ TUTAJ

Zakończenie przyjmowania prac w konkursie:  30 kwietnia 2018 roku

O KONKURSIE LIFE PLAN Z MARKIEM KAMIŃSKIM ROZMAWIAŁ WŁODEK RASZKIEWICZ


Włodzimierz Raszkiewicz