Wiadomości
Zdjęcie ilustracyne Fot. Flickr

poniedziałek,

09 kwietnia 2018

12:37

Jego babcia zasłabła, więc wyszedł z domu i jeździł po Gdańsku autobusem. Czterolatkiem zaopiekowała się policja

Czteroletni chłopiec sam podróżował miejskim autobusem w Gdańsku. Wcześniej jego chora babcia zasłabła w mieszkaniu. Dzięki czujności kierowcy autobusu chłopcu nic się nie stało, a kobieta trafiła do szpitala.

Czterolatek pokonał trasę z Ujeściska do centrum Gdańska. Tam zwrócił na niego uwagę kierowca autobusu i zawiadomił policję. Patrol, który przyjechał na miejsce ustalił adres zamieszkania chłopca, choć nie było to łatwe.

- Chłopiec niestety znał tylko swoje imię, powiedział też policjantom, gdzie najczęściej robi z babcią zakupy, opisał blok, dlatego policjanci trafili do tego mieszkania - mówiła aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji.

WYSZEDŁ CAŁKIEM SAM

- Tam zastali starszą kobietę, była w bardzo złym stanie, leżała. Najprawdopodobniej chłopiec, w momencie kiedy ona zasłabła, wyszedł sam z mieszkania, wsiadł do autobusu i dojechał aż do ulicy Jana z Kolna - dodała.

Policjanci wezwali karetkę, która zabrała kobietę do szpitala. Chłopcem zajęła się jego rodzina. 67-latka opiekowała się czterolatkiem, bo jego rodzice pracują zagranicą.

 

Grzegorz Armatowski/mk