Wiadomości
Peeling z kolekcji "Inspired by Gdynia" fot. materiały prasowe

środa,

04 kwietnia 2018

11:09

Gdynia ma własną linię kosmetyków. Stworzyła ją biotechnolog Izabela Ryska

Bergamotka i pomarańcza oraz róża - tym pachnie Gdynia zdaniem Izabeli Ryskiej. Biotechnolog i zwyciężczyni w konkursie Gdyński Biznesplan 2017 stworzyła linię kosmetyków inspirowaną nadmorskim miastem. W kolekcji są aromatyczne peelingi i masła do ciała.

Skąd taki wybór zapachów? Gdynia kojarzy się Izabeli głównie z dobrą energią i słońcem, stąd dynamiczne połączenie bergamotki i pomarańczy. Róża to z kolei kwiat bardzo kobiecy i romantyczny, łączy się z ciepłem i bezpieczeństwem. Morskim akcentem w kosmetykach jest zastosowanie morszczynu pęcherzykowatego, który pomoże w uelastycznieniu i wygładzeniu skóry. - To glon, który występuje w Bałtyku. Ale w kosmetykach absolutnie nie czuć "typowego" zapachu glonów - mówi autorka.

WENA Z PLAŻY

Inspiracji do tworzenia linii Izabela szukała na plaży w Orłowie. - Tam zastanawiałam się nad składami, co powinno się z czym połączyć. Chodziłam tam też, kiedy nie miałam siły, energii do życia, stąd pomysł na energetyczną pomarańczę w składzie. Linia to podziękowanie, że mogę w tym miejscu żyć i tworzyć - opowiada.

Gdyńskim akcentem jest też marinistyczna szata graficzna w kolorach bieli i niebieskiego. Izabela wybrała białe etykiety i połączyła je z czcionką w niebieskim kolorze. - Poszłam w stronę totalnej prostoty. Wtedy produkt pasuje do każdego wnętrza - mówi.

inspired by gdyniaFot. materiały prasowe

Biotechnolog zaznacza, że gdyńskie kosmetyki to dobry wybór nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów, którzy po urlopie "chcieliby zabrać cząstkę Gdyni" do swoich domów. Z nową linią Izabela chciałaby dotrzeć także m.in. do trójmiejskich salonów kosmetycznych. 

KOLEKCJA PRODUKTÓW


Pierwszym autorskim projektem Izabeli Ryskiej były świece do masażu, które masowo wyprodukowała dzięki pomocy finansowej uzyskanej z programu Gdyński Biznesplan 2017. Obecnie w jej ofercie jest 8 produktów - w cenach od 65 (masło do ciała) do 85 zł (świeca). Można je kupić na stronie izabelaryska.pl.

Dominika Raszkiewicz