Wiadomości
Monika Baran jest prezesem Porozumienia w okręgu gdyńskim. Fot. Materiały prasowe

poniedziałek,

26 marca 2018

12:14

Monika Baran kandydatką Porozumienia na burmistrza Rumi. Jak na razie partia Jarosława Gowina stawia na Pomorzu na kobiety

Porozumienie ogłasza kandydatkę na burmistrza Rumi. Jest nią Monika Baran, prezes struktur partii w okręgu gdyńskim.
- To osoba bardzo zaangażowana w sprawy swojego miasta - mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk wiceprezes Porozumienia posłanka Magdalena Błeńska. - To osoba z doświadczeniem politycznym. Pani Monika Baran jest miłośniczką Rumi. Jest bardzo zaangażowaną mieszkanką. Jest dość dobrze znana w różnych środowiskach w swojej miejscowości. To osoba o poglądach wolnorynkowych i chrześcijańskich.

- Chciałabym żeby w Rumi mieszkańcy mieli większy udział w podejmowaniu decyzji dotyczących miasta - mówi Radiu Gdańsk Monika Baran. - Zależy mi żeby faktyczne potrzeby mieszkańców i ich wygoda były priorytetem dla władz. Szczególnie w zakresie dostosowania infrastruktury: zarówno dla dzieci i rodziców jak i jeśli chodzi o rozładowanie korków, które stają się coraz bardziej uciążliwe. Rumia z moich marzeń jest miastem spójnym i funkcjonalnym. Miasto które będzie bezpieczne i dostępne dla rodzin z dziećmi. Moim priorytetem będzie rozwiązanie problemów infrastrukturalnych - dodaje kandydatka Porozumienia.

baranzrabendąiblenskąKandydaturę Moniki Baran ogłosili wiceprezesi partii Porozumienie: Karol Rabenda oraz posłanka Magdalena Błeńska. Fot. Materiały prasowe

POROZUMIENIE STAWIA NA KOBIETY

Monika Baran to wieloletnia działaczka stowarzyszenia Republikanie. Jest przedsiębiorcą, a z wykształcenia prawniczką. Od ponad dziesięciu lat działa w ruchach chrześcijańskich, m.in. w Ruchu Światło-Życie. W roku 2015 kandydowała do Sejmu z list Kukiz'15 uzyskując 3624 głosów. Rok wcześniej kandydowała do rady miejskiej w Rumi. Jako nastolatka była członkinią młodzieżowej Rady Miasta Rumi.

Ma 30 lat, jest mieszkanką Rumi prawie od urodzenia. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością a także wspiera organizację przedsięwzięć kulturalnych. Z wykształcenia prawnik, świadczy usługi doradztwa, w tym koordynuje realizację zadań publicznych oraz finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Monika Baran jest drugą kobietą, którą Porozumienie zaproponowało w ostatnim czasie jako kandydatkę na urzą burmistrzad w pomorskim mieście. W zeszłym tygodniu partia wicepremiera Jarosława Gowina ogłosiła radną Malborka Agnieszkę Grzegorzewską jako kandydatkę na burmistrza tego miasta. Obie kandydatki są związane ze Stowarzyszeniem Republikanie polskiego stowarzyszenia politycznego o profilu republikańskim i konserwatywno-liberalnym, założonego w 2013.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Porozumienie może pójść do wyborów samorządowych razem z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską na wspólnych listach Zjednoczonej Prawicy.
Rafał Mrowicki