Wiadomości
W ostatnim czasie e-sport zyskał wielu zwolenników Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

sobota,

24 marca 2018

14:53

Kilkaset kliknięć na minutę, taktyki i ostra rywalizacja. "Tu jest dużo gier, raj dla graczy"

Przez cały weekend w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbywają się zmagania e-sportowców.

W turnieju bierze udział ponad 300 zawodników z całego regionu słupskiego raz Pomorza Środkowego.

STRZELANKI I STRATEGIE

Gracze rywalizują w gry strategiczne, strzelanki oraz w karty. Najpopularniejsze tytuły to Counter-Strike, League of Legends oraz Hearthstone i Fifa.

- Do turnieju zgłosiło się ponad 350 osób. Wszystko jest rozłożone na godziny. Każda drużyna dobrze wie kiedy ma przyjść, kiedy są ćwierćfinały, półfinały i finały. W tej chwili gramy trzeci dzień. Jutro jeszcze wejdzie nam nowa gra będzie to Gwint - wiedźmińska gra karciana - mówi Szymon Burak, nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

GRACZE I FANI

Obok zawodników, za ekranami monitorów stoją także kibice, którzy dopingują swoich kolegów i idoli.

- Tu jest dużo gier, raj dla graczy. Dużo jest ludzi, kolega gra właśnie, kibicuje mu. Wspieranie zawodników w e-sporcie jest ważne. Nie krzyczymy, trzymamy kciuki i liczymy, że nasz zawodnik wygra - mówił jeden z kibiców.

- E-sport jest nową formą rozrywki, która się bardzo szybko i dobrze rozwija. Dużo pieniędzy jest w to inwestowane. Warto być dobrym i poświęcać swój czas, bo można dużo na tym zarobić - dodawał kolejny miłośnik gier komputerowych.

WEJŚCIE DARMOWE

W sobotę turniej w słupskim "Rolniczaku" potrwa do godziny 20:00. W niedzielę zmagania od ósmej rano do wieczora. Wejście dla kibiców jest darmowe.

Paweł Drożdż/mimi