Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

piątek,

16 marca 2018

13:15

Zaskakujące oświadczenie SKM: Punkt sprzedaży biletów w Galerii Metropolia jest nielegalny

"Od kilku dni w Galerii Metropolia działa punkt sprzedający bilety SKM i innych przewoźników. Ta "kasa" NIELEGALNIE SPRZEDAJE BILETY SKM W TRÓJMIEŚCIE" - czytamy na profilu SKM. Do wpisu odniósł się dyrektor galerii Andrzej Klein.
Od niedawna Galeria Metropolia działa jak dworzec kolejowy. Dzięki temu centrum omija zakaz handlu w niedziele i sklepy mogą być otwarte. Teraz w tej sprawie pojawił się głos ze strony Szybkiej Kolei Miejskiej.  

"Od kilku dni w Galerii Metropolia działa punkt sprzedający bilety SKM i innych przewoźników. Ta "kasa" NIELEGALNIE SPRZEDAJE BILETY SKM W TRÓJMIEŚCIE. Firma prowadząca ten punkt nie ma z nami żadnej umowy. (...) Wezwaliśmy już firmę, która prowadzi tę "kasę" do zaprzestania nielegalnej sprzedaży naszych biletów. Was ostrzegamy - kupujecie tam na własną odpowiedzialność!" - czytamy na profilu SKM na Facebooku.


"SPRAWA MOŻE ZAKOŃCZYĆ SIĘ W SĄDZIE"

- Punkt sprzedający bilety Szybkiej Kolei Miejskiej w Galerii Metropolia robi to całkowicie bezprawnie i bez żadnej umowy z nami. Zgodnie z prawem, galeria powinna zawrzeć z nami stosowną umowę. Zakup biletu w takiej "kasie" to także ryzyko dla pasażera. Nasze kasy działające legalnie mają bardzo rozbudowaną ofertę, przedstawiają szeroki zakres taryf, a także w razie potrzeby przyjmują reklamacje. Z tego, co wiemy, ten punkt tego nie robi - powiedział Radiu Gdańsk Tomasz Złotoś, rzecznik SKM w Trójmieście.

- Natychmiast, jak tylko dowiedzieliśmy się, że jest tam prowadzona taka sprzedaż, wystąpiliśmy do Galerii Metropolia z prośbą o wyjaśnienie oraz natychmiastowe zaprzestanie sprzedaży naszych biletów. Niewykluczone, że cała sprawa zakończy się w sądzie - kończy Złotoś.


DYREKTOR GALERII ODPOWIADA

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy też dyrektora galerii. Andrzej Klein przesłał do naszej redakcji oświadczenie. Podkreśla w nim, że sprzedaż biletów na pociągi PKP IC odbywa się zgodnie z prawem. Tłumaczy, że Spółka Centrum Hevelius kupuje bilety od PKP Intercity S.A. "z zamiarem jego dalszej odsprzedaży klientowi". Dodaje, że spółka dokonuje sprzedaży biletów we własnym imieniu. "Działania Spółki Centrum Hevelius sp. z o.o SKA pozostają zgodne z prawem i nie stanowią w żadnym razie czynów nieuczciwej konkurencji" - czytamy w oświadczeniu.

- Nie mamy sobie nic do zarzucenia. Uważamy, że sprzedaż biletów, nawet bez umowy, nie jest sprzedażą niezgodną z prawem - powiedział Andrzej Klein naszemu reporterowi.

galeria1
 
mili/mich/mar/jk